HAMİLELİKTE ON İKİNCİ HAFTA
Anne adaylarının hamilelik süreci içinde en çok merak ettikleri konu bebeğinin sağlığıdır tabi ki. Kafalarına en çok takılan soru bebeğinin sağlıklı doğup doğmayacağıdır. Bunu tabi ki birçok gelişmiş teknoloji ile büyük bir olasılıkla öğrenmeniz mümkündür fakat bunu dışında yapılan statikliklere göre artık 12. Haftaya gelmiş bir gebeliğin sonucunda bebekler %90 oranında sağlıklı doğacaklardır.

Bu hafta içinde bebeğinizin sağlı açısından bir başka test yapılır ki bu oldukça önemi bir testtir. Bu testin adı ikili test olarak bilinir. Bu testte bebeğininiz ensesinde oluşlar bir boşluğa bakılarak yapılır. Bu boşluğa bakılarak elde dilen verinin sonucunda bebeğinizin down sendromu denilen beyin özürlü olup olmadığına bakılabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu teste sizin bebeğinizin bu sendroma yakalanıp yakalanmama olasılığı ölçülür. Bunun yanı sıra bu sendroma işaret eden burun kemiğinin olduğundan küçük olup olmadığına bakılır. Yine bu dönemde bebeğinizin omurgasına, parmaklarının sayısına, midesi, idrar torbasına, kollarına bacaklarına kadar bütün organlarına bakılır ve net bir şekilde artık görülür. Böylece bir sorun olup olmadığı tespit edilmiş olunur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Düşük Abortus
Bebeklerde Beslenme Sorunları
DİŞ ÇIKARMA BELİRTİLERİ
Tüp Bebek
Bebeğin Duyması
Gebeliğin 20. Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.