HAMİLELİKTE ON ÜÇÜNCÜ HAFTA
Bu süreçte artık anne adayının hormonları onu hamile olduğu konusunda uyarmaya başlamıştır. İştah azalması bulantı ve kusma durumlarında artık azalmalar meydana gelecektir.  Bunun dışında artık yavaş yavaş beslenmelerine dikkat etmeli ve gerekli vitaminleri almalıdır. Kalsiyum, folik asit ve omega 3 mutlaka alınması gereken vitaminlerin başında gelir. Kalsiyum bebeğinizin kemik gelişimi için, omega 3 ise beyin gelişimi için oldukça önemli olan besin değerleridir. Bu yüzden bu konuda kesinlikle titiz davranılması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu hafta içerisinde bebeğinizin yine hızla gelişmeye devam ederken ses telleri oluşmaya başlar ve oluşumunu tamamalar. Yüz hatları da yavaş yavaş oluşmaya başlamıştır. Ayrık duran gözleri orta bir noktada birleşmiş gibi bir görüntüye kavuşur. Kulakları ağız ile aynı hizada gibi dururken normal kulak seviyesine doğru yükselir. Ayrıca bebeğin cinsiyeti hakkında bir fikre sahip olmak yine bu hafta içerisinde gerçekleşebilir. Bu yüzden bu hafta önemli bir haftadır. Bunu doktorumuz tepe ismi ile adlandırılan yapının duruşuna bakarak tahmin edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın



.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Topuk Kanı
DİŞ ÇIKARMA BELİRTİLERİ
Biberon Mamalarının kullanımı
Ağrısız Doğum
Bebeklerde Yeterli Beslenme
Gebeliğin 19. Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.