HAMİLELİKTE ON DÖRDÜNCÜ HAFTA
Anne adayları için hamileliğin en rahat dönemi bu hafta itibari ile başlamıştır. Hamileliğin başından beri şikyet ettiğiniz her şey artık ortadan kaybolmuştur. Eğer halen kendinizi halsiz hissediyorsanız, dinlenme durumunuzu sürdürebilirsiniz.  Bu hafta itibari ile bir takım bağırsak problemleri yaşayabilirsiniz bunun için doktorunuzdan çözüm üretmesini isteyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde ise göz ve kulaklardaki gelişimler kendini sürdürmektedir. Bebeğinizin boynu da bu hafta içinde uzamaya devam edecektir. Ellerini ve kollarını artık çok rahat şekilde kullanmaya bu haftada devam edecektir. Nefes egzersizlerine de bu hafta başlayacak ve hızlandıracaktır.

Eğer anne adaylarının ilk hamilelikleri değilse bu hafta biterken bebeklerinin hareketlerini hissedebilirler. Fakat ilk hamileliklerini yaşıyorlarsa bebek hareketlerini hissetmeleri için henüz erken. Heveslerini ilerleyen haftalara bırakmalıdırlar.

Bu haftada böylece tamamlamış olursunuz. Siz yine her zaman ki gibi beslenmenize özen göstermeli ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çalışan Gebeler Ne Yapmalı Ne Yapmamalı?
Gebeliğin 18. Haftası
Doğum sonrası uygulanan testler
Topuk Kanı
Burun Tıkanıklığı
Emzik Hakkında Bazı Gerçekler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.