HAMİLELİKTE ON ALTINCI HAFTA
Anne adayları için bu hafta itibari ile ciltlerinde bir takım lekeler meydana gelebilir. Eğer yüzeysel lekelerse korkulacak bir şey yoktur. Hamilelik sonra bu cilt lekeleri geçecektir. Güneşe çıkarken yüksek koruyuculu güneş keremleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra bitkisel içerikli kapatıcı makyaj ürünlerini de kullanabilirsiniz.  Yine bu hafta içinde bir takım burun tıkanıklıkları ve burun kanamalarına rastlanabilir. Bunun sebebi bedenimizdeki kan basıncının %40-50 oranlarında artış göstermesidir. Bu yüzden telaşlanmanıza gerek yoktur. Bunlar olası durumlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğinize gelince,  bebeğiniz artık normal kol ve bacak boylarına ulaşmış olacaktır. Hareket etmesi artık daha da kolay hale gelmiştir. Bunun yanı sıra baş bölgesi de atık gövdesiyle aynı değil ondan daha küçük olduğu gözlenir. Bu onun bedensel gelişim oranınlarının artık normale döndüğüne işarettir. Ayrıca gelişme gösteren diğer bir bölüm ise bebeğinizin el ve ayak tırnaklarıdır. Bu hafta itibari ile onlarda belirir ve gelişimini tamamlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yeni Doğan Bebek Bakımı
Gebeliğin 25. Haftası
Bebeklerde Süt Dişleri
Bebekte Vitamin Eksikliği
Emziren Annenin Dikkat Etmesi Gerekenler
Bebeğe Uyurken Emzik Verilir mi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.