HAMİLELİKTE ON SEKİZİNCİ HAFTA
On sekizinci haftada artık kan basıncı arttığı için sizde tansiyona bağlı sorunlar ortaya çıkabilir. Daha çok düşük tansiyon gözlemlenir. Ani hareketler, kalkışlar gibi durumlarda göz kararması ve baş dönmesi gibi şikyetler ortaya çıkar. Bu eğer bayılmalara kadar gitmiyorsa sorun yok demektir. Uzanıp ayaklarınızı hafifçe bir yükselti ile kaldırmanız tansiyonunuzun normal seviyeye gelmesini sağlayacaktır.

Bebeğiniz açısından gelişmelere değinmek gerekirse; bebeğinizin el ve parmak hareketleri bu hafta içinde sık sık tekrar eder. Bunun yanı sıra bebeğinizin bağırsaklarında ilk hareket olarak bilinen mekonyum da bu hafta içinde kendini gösterir. Bunun yanı sıra erkek bebeklerde prostat oluşumu bu hafta gerçekleşir. Eğer anne ilk hamileliğini yaşıyorsa bu hafta içinde bebeğinin hareketlerini hissetmeye başlayacaktır. Bebek artık gittikçe hareketlenmeye başladığı için sık sık bu hareketler hissedilebilir. Bebek bu hatfa içinde bedenini çevirebilir, ellerini ve kollarını hareket ettirerek size hareket ettiğini hissettirebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çocuğun Ateşi Yükselirse
Bebekler ne zaman ne yiyebilir?
Yeni Doğan Bebek Bakımı
Planlı hamilelik
Yeni doğanda Göz Çapaklanması
Bebek Beslenmesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.