HAMİLELİKTE ON DOKUZUNCU HAFTA
Bu hafta içinde sizin cilt problemleriniz hormonlar nedeniyle artmaya başlayabilir. Hassaslaşan cildiniz de kızarıklıklar artacaktır. Bunun yanı sıra çatlaklardan dolayı cildinizde kuruluk ve buna bağlı olarak kaşıntı görülmesi olasıdır. Bunun önüne geçmek için bol bol sıvı tüketmeli ve nemlendirici ürünler kullanmalısınız. Çatlak önleyici yağlar kullanmakta fayda sağlayacak diğer bir çözüm önerisidir.

Sizde görülen cilt problemlerinin aksine bebeğinizin cildinin korunması için bu hafta itibari ile vernix denilen madde üretilmeye başlanacaktır. Beyaz bir sıvı şeklinde olan ve bu haftadan itibaren bebeğinizin içinde bulunduğu sıvıdan onu koruyacak olan bu maddeyi bebeğiniz doğduğunda görmeniz mümkündür. Bu hafta içinde üretilen bu madde bebeğinizin bütün bedenin kaplayacak ve onu n cildini doğuma kadar koruyacaktır. Bunun yanı sıra bebeğinizin rahimdeki pozisyonunu değiştirebilir. Normalde doğum pozisyonu olan baş aşağı durma pozisyonuna geçebilir. Normalde bebekler bu pozisyonu 34. Haftadan itibaren alırlar ama erken dönemde de görülebilir bu onun duruş tercihidir sadece sık sık pozisyon değiştirmesi normaldir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebeliğin 25. Haftası
Hamileyken Kına Yakılır mı?
Bebeklerde Süt Dişleri
Erken Doğan Bebekleri Bekleyen Olası Sorunlar
Kardeş Kıskançlığı
Bebeklerde Beslenme Rehberi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.