HAMİLELİKTE YİRMİNCİ HAFTA
Bu hafta içinde artık rahminizin göbek deliğinizin seviyesine ulaşmış olduğunu göreceksiniz. Göbek hizanızdan aşağı doğru uzanan çizgi koyulaşmaya başlayabilir. Bunu dert etmenize gerek yoktur doğumdan sonra her şey normale dönecektir. Bu hafta içinde demir takviyesi almayı da ihmal etmeyin kansızlık olması halinde doktorunuzun önereceği ilaçları da mutlaka kullanın.

Bebeğiniz ise bu hafta içinde artık uyku ve uyanıklık dönemlerini yaşamaya başlar. Tıpkı yeni doğan bir bebek gibi. Yine eğer bebeğiniz kız ise bu hafta içinde rahmi gelişmeye başlayacak demektir.  Midesi, safra kesesi ve karaciğeri net bir şekilde bu hafta içinde gözlemlenebilir. Bu hafta itibari ile bebeğinizin ortalama 25 cm boya sahip olması ve yaklaşık 320 gr gibi bir ağırlığın olması gerekir. Normal bir gelişimi olan bebekte gözlemlenen değerler bunlardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğumun İşaretleri Nelerdir
Çocuklarda 1-5 yaş arası beslenme
Sezeryan Riskleri
Topuk Kanı
Gebeliğin 15. Haftası
Emzirirken Saç Boyanır mı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.