HAMİLELİKTE YİRMİ BİRİNCİ HAFTA
Bu hafta itibari ile artık bebeğiniz iyice hareketlenmeye başlayacak fakat bu hareketlenmelerde tutarsızlıkta görülebilir. İlerleyen haftalarda beyin dokusunun da gelişmesiyle hareketlerinde istikrarlı olduğunu göreceksiniz. Hatta sizin konuşmalarınıza, yediğiniz yemeklere ve çevrenizdeki tüm olaylara karşı tepki vermeye başlayacaktır. Bunun dışında bu haftalarda sizde kasık ağrıları görülebilir. Bunun nedeni bacağınızın iç kısmındaki kemiklerde bulunan bağ dokularının gerginleşmesinden başka bir şey değildir ve telaşa kapılmanıza gerek yoktur. Çoğu gebelikte çift taraflı olan bu kasık ağrıları görülebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sizde gerçekleşen bu tür gelişmeler devam ederken bebeğinizde gelişmeye ve değişmeye devam eder. En önemli gelişme kalp kasında oluşan gelişmedir ve bu sayede kalp daha çok kan pompalamaya başlar. Bebeğinizin sahip olduğu ortam normal insanların sahip olduğu dış dünyadan daha az oksijenli olduğu için, kalp daha hızlı çalışır ve daha hızlı kan pompalar. Bunun dışında bu haftalarda plasenta aşağıda olabilir plasentanın bu durumda olması bazen kanamalara yol açabilir. Bu haftayı kanamasız atlattıktan sonra plasenta normal halini alacaktır. Eğer kanamanız fazla olursa doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
0-6 Aylık Bebeğin Beslenmesi
Çocuklarda Demir Eksikliği
Boşanma ve Çocuk
Altını Islatan Çocuk
Bebeklerde Burun Tıkanıklığı
Bebek Emzirme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.