HAMİLELİKTE YİRMİ ÜÇÜNCÜ HAFTA
Bu hafta itibariyle artık bebeğinizin karnındaki hareketlerini açık bir şekilde hissedebilirsiniz. Omuz, tekme veya dönme gibi bu hareketleri seçebilir haldesinizdir. Bebekler genelde nasıl başlarlarsa öyle devam ederler. Aktif hareketle başladılarsa aktif olur, daha sakin bir hareketlilik ile başladılarsa da öyle giderler.

Bu hafta içinde yine karnınızda bazı ağrılar ve kasılmalar görülebilir. Bunun nedeni rahim bağ dokularında meydana gelen gerginliklerdir. Yine bu şikyetlerinizi de doktorunuza belirterek ona danışmanızda fayda olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu hafta bebeğinizin kulak yapısında ve işitme sisteminde önemli gelişmeler meydana gelecek sesleri artık duymaya başlayacaktır. Onunla bu haftadan itibaren konuşmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu hafta gözlendiğinde oransal olarak beden yerine oturmaya devam etmekte. Fakat baş hala biraz daha büyük görünebilmektedir.

Bu hafta tamamlandığında bebek artık 550 gram ve 31 cm değerlerine sahip olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
YENİDOĞAN BEBEK NE ZAMAN YIKANIR?
Retraktil (İnip Çıkabilen) Testis
Çocuklarda Depresyon Geçirir
Çalışan Gebeler Ne Yapmalı Ne Yapmamalı?
Bebeklerde Şaşılık
Hamileyken Kına Yakılır mı?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.