HAMİLELİKTE YİRMİ ALTINCI HAFTA
Bu hafta rahminizde bazı kasılmalar gerçekleşebilir. Bu kasılmalara tıpta doğum öncesi antrenman sancılarıda denilmektedir. Normalde bu sancıların sizin günlük hayatınızı etkileyecek sıklıkta ve şiddette olmaması gerekir. Eğer çok fazla sıklıkta ve sizin günlük hayatınızı etkileyecek şekilde sancılar yaşıyorsanız doktorunuza mutlaka bu durumu bildirmelisiniz. Bunun nedeni erken doğum tehdidi ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu yüzden doktorunuzdan yardım istemelisiniz. Bazen bu sancılar ağrısızda gerçekleşebilir. Erken doğum tehdidi varsa ve siz bu kasılmaları ağrısız geçiriyorsanız bu tehlike doğurabilir. Bunu anlamak için karnınıza avuç içinizle dokunduğunuzda eğer rahminiz ara ara elinize avuç içinize geliyormuş gibi hissederseniz bun u doktorunuza bildirmelisiniz. Bu sancıların normali birkaç saatte ayda saatte birdir eğer saatte3-4 den fazla sancılar oluyorsa bu halde risk taşıyorsunuz demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu hafta içinde bebeğinizin akciğerlerinde önemli gelişmeler meydana gelir. Hava kesecikleri oluşmaya başlar ve onun sönememesini sağlayan madde üretilir. Akciğer damarları da gelişimini sürdürür. Bu hafta içinde gelişen önemli bir olay ise bebeğinizin artık bir birey olarak el ve ayak izlerinin çıkabilmesidir. Bu önün diğer tüm bireylerden ayrılmasını sağlayan önemli bir özelliktir ve bu hata içinde oluşumunu tamamlayacaktır.  Bu hafta tamamlandığında bebeğinizin değerleri 34 cm ve 800 gram civarında olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğumdan Önce Gerekenler
Bebeğime Neler Oluyor
Bebeklerde Beyin Felci
Doğum kontrol haplarını kullanması sakıncalı olanlar
Bebek Banyosu
Doğum Sonrası Depresyon
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.