HAMİLELİKTE YİRMİ YEDİNCİ HAFTA
Bu hafta içinde siz nefes almakta biraz güçlük yaşayabilirsiniz. Özellikle derin nefes alırken zorlandığınızı göreceksiniz. Bunun nedeni rahminizin büyüyerek göğüs kafesinize yaklaşmasıdır. Uzandığınızda ya da gece uyurken başınızın altına fazladan yastık koymanız rahat etmenizi sağlayacaktır. Siz az nefes alıyorum bebeğimde bundan etkilenir mi diye bir düşünceye kapılabilirsiniz. Fakat zaten hormonlarınız bunun için sizin yerinize çalışacaktır. Bu yüzden endişelenmeye gerek yoktur. Onun dışında sizde görülebilecek bir değişiklikte göbek deliğinizin karnınız büyüdükçe dışarı doğru çıkmasıdır. Göbek deliği çevresinde bulunan aksların zayıflığından dolayı bu görüntü meydana gelir. Fakat doğumdan sonra her şey normale döner. Yine bu hafta içinde önceden de söz ettiğiniz karnınızda oluşan kahverengi çizgi aşağı doğru uzamaya ve kalınlaşmaya devam edebilir. Yine bu durumda doğumdan sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Bunun içinde üzülmenize gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Yirmi yedinci haftada bebeğiniz hızla gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Beyin dokusunda ve akciğerlerinde gelişmeler durmadan ilerlerken kilo ve boy olaraktan bebeğiniz sizden yararlanmaya devam edecektir. Bu hafta içinde normalde 950 gram civarında olmaları beklenir. Fakat bundan 600 gram az ya da fazla olduğu durumlarda görülebilir. Bu sizin ve babanın yapısal özelliklerine bağlı olarak değişen bir unsur olup çok fazla endişelenecek bir durum değildir. Zaman ilerledikçe bebeğinizin olması gereken kiloyu alacaktır.

Bunun dışında yine bu haftalarda bebeklere ultrason ile bakıldığında gülme, ağlama ve göz açıp kapama gibi görüntüler görülebilir. Bunlar bebeklerin bilinçli ya da bilinçsiz olarak yaptığı konusunda net bir bilgi yoktur. Fakat bunlar görülebilir hareketlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ağrısız Doğum
Bebeklerde Şaşılık
Bebeklerde Tırnak Bakımı
Sezeryan Neden Benimseniyor
Bebek Cilt Bakımı İçin 2 Öneri
Hamilelikte Mide Bulantısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.