HAMİLELİKTE YİRMİ SEKİZİNCİ HAFTA
Bu üçüncü üç aylık dönemde artık şikayetleriniz git gide artabilir. Hazımsızlık, bel ve kasık ağrıları, ayaklarda şişmeler, basur ve cilt sorunları gibi sorunların sıklığı fazlalaşır. Bunların hepsinin bir çözümü mevcuttur. Doktorunuzdan yardım isteyerek tüm bunalar çözüm bulmanız mümkündür.

Ayrıca bu üçüncü üç aylık dönemde artık çok dikkatli olmanız gereklidir. Gribal enfeksiyonlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Bunun için bol bol c vitamini takviyesi almanızı öneririz. Soğuk havalarda kendinizi korumanız önemlidir. Fakat sadece soğuk havalarda bu enfeksiyonalar yakalarsınız diye bir kaide yoktur. Her mevsim görülen bu gribal enfeksiyonlardan her zaman kendinizi korumanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğiniz yine bu hafta da büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Gözleri artık işlevini kazanmış durumda kaç ve kirpikleri bu hafta oluşumunu tamamen tamamlar hale gelecek. Saçları ise uzamaya devam ediyor. Akciğer sistemi bu hafta itibari ile tamamen kendini oluşturmuş olacak. Bu hafta yağ dokularına sahip olmaya başlayacak. Sahip olduğu ağırlığın %2-3’ünü yağ dokuları oluşturacak. Bu hafta dolduğunda bebeğiniz 36 cm ve yaklaşık olarak 1000 gram civarında bir kiloya sahip olacaktır.

Son olarak bebeğiniz bu hafta içinde sık sık duruş pozisyonunu değiştirebilir. Ters duruş ayda düz duruş denilen pozisyonları alır. Bu konuda sıkıntıya düşmenize gerek yoktur. Doğum anına kadar bunu sık sık yapacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bıngıldak Nedir?
Gebeliğin 21. Haftası
Süt Dişi Çürükleri
Tüp Bebek Tedavisinde Down Sendromu Riski
Gebeliğin 27. Haftası
Dişlerde Çarpıklıklar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.