HAMİLELİKTE YİRMİ DOKUZUNCU HAFTA
Gebeliğinizin sonlarına doğru yaklaştıkça sorunlarınız artacaktır. Bu hafta özellikle ellerde, ayaklarda ve yüzde şişmeler görülebilir. Yüzüklerinizin artık sıktığını hissedebilirsiniz. Yüzüklerinizi takmamanız sizin için daha faydalı olacaktır. Bunun dışında bacaklarda kramplar görülebilir. Bunun nedeni büyük ihtimalle magnezyum eksikliğindendir. Doktorunuza başvurarak size kalsiyum takviyesi yapmasını siteye bilirsiniz. Kalsiyum eksikliğinin yanı sıra magnezyum ve kalsiyum dengesizliğinden dolayı bazı ağrılar ve kramplar yaşamanız ihtimaldir. Eğer böyle şikyetleriniz varsa bunun için de doktorunuzdan magnezyum desteği sağlamasını istemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğiniz için büyümenin sürdüğü haftalardan bir tanesi daha. Bu haftalarda erken doğum riski yüksektir. Genelde bu haftada erkem doğum olduğu gözlenir. Bu yüzden dikkatli olmanız çok önemlidir. Bildiğiniz gibi bebeğiniz sizin bağışıklık sisteminizden yararlanarak kendini korumaktadır. Bu hafta itibariyle artık kendi bağışıklık sistemi gelişecektir ve onunlada kendini koruma altına alacaktır. Doğduktan sonra ise hem kendi sistemi hem de sizin sütünüzden aldığı koruyucu maddeler ile bunu gerçekleştirecektir.  Son olarak artık bu hafta sonlandığında karnınızdaki bebeğin boyu 38 cm ve kilosu da 1300gram civarında olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın



.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebelikte Sigara ve Alkol Kullanılması
Yeni doğanda Göz Çapaklanması
KASIK AĞRISI
Bebekler ne zaman ne yiyebilir?
Gebeliğin 16. Haftası
Gebeliğin 24. Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.