Gebeliğin 3. Haftası
gebeliğin 3. haftasıNormalde insan vücudunda 46 adet kromozom mevcuttur. Bunlar aslında bizim bedenimizi anlatan bir ansiklopedi gibidir. Bu kromozomların 23 tanesi anneden 23 tanesi de babadan gelmektedir.  Bunların bir araya gelmesi sonucu kendimize özel fakat anne ve babamızdan da aldığımız bazı özelliklerden oluşan bir yapı meydana gelmiş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

23 kromozomlu yumurta ve yine 23 kromozomlu spermin birleşmesi ile oluşan yapı olan embriyo artık oluşmaya başlar. Yani yumurta hücreleri ile spermlerin karşılaşması bu hafta içinde olur ve embriyo meydana gelir. Embriyo  bu hafta içinde artık bir adet hücreden sırasıyla iki adet, dört, sekiz, on altı ve otuz iki hücre olarak çoğalarak rahim içinde hareket etmeye başlar. Bu haftanın sonunda da bu yolculuğunu tamamlayarak rahim içindeki yerini alır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebe Kalma İhtimali Nasıl Artırılabilir
Hamilelik Döneminde Kilo Verme
Gestasyonel Diyabet Nedenleri ve Tedavisi
Hamilelikte Saç Boyanır mı?
Gebelikte Yorgunluk
Yalancı Gebelik
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.