GEBELİĞİN 31. HAFTASIGebeliğin 31. Haftası

Bebeğiniz bu haftada yaklaşık 1.5 kg ağırlığındadır ve hemen hemen yeni doğan bir bebeğe benzer. Yaklaşık olarak 41 cm’dir. Bebeğinizin kolları, bacakları ve vücudu büyümeye devam ediyor ve sonunda bebeğin kafası ile orantılı olacak şekilde büyümeye devam edecek. Bu nedenle bu dönemde annenin daha fazla kalsiyuma gereksinimi bulunmaktadır. özellikle süt ve süt ürünlerini tüketirken bunları vücutta emilimini sağlayabilecek besinleri de birlikte tüketmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdiye kadar, bebeğinizin hareketleri giderek artmaktadır. Ama şimdiki durumdan gebeliğinizin sonuna kadar, bebeğinizin hareketleri muhtemelen daha fazla ilerleme kaydetmeyecektir. Bu yavaşlayacağı şeklinde anlaşılmamalıdır ancak hareketlerin türünde değişiklik olabileceğini fark edebilirsiniz. Yani bebeğinizin huyu ve hareketlerinin türü değişebilir. Bebeğinizin kıvrılma yada tekmeleme hareketlerini fark ettiğiniz sürece her şeyin yolunda olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca bu hareketleri saymanıza da gerek yoktur. O büyümeye devam edecek ve büyük olasılıkla doğumdan önce 900 gr kadar kilo kazanacaktır.

Hamileliğin 31. haftasıBu haftada bebeğinizin beyni hızla gelişir ve yaptığı hareketleri daha bilinçli ve amaçlı olarak yapmaya başlar. Nasıl ki siz iki saat boyunca aynı tarafa yatamıyor ve yönünüzü değiştiriyorsanız o da değiştirmek isteyecektir. Siz bebeğiniz açısından rahatsız olduğu bir konumda yattığınızda bebeğiniz size bunu tekmeleme yada farklı şekilde bildirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğinizin organları olgunlaşmaya devam etmekte ve o doğduktan sonra o yapacağı çişi için iyi bir uygulama olan mesanesinden su geçer. Ayrıca, onun kemiklerindeki ilik dokusu, kırmızı kan hücrelerini üretme işini karaciğerden devralır.

Bebeğiniz bu ayda muhtemelen 1.3 kg ve 1.8 kg arasındadır. Son trimester süresince bebeğinizin haftada 450 gram kazanabilmesi dünyaya gelmeden önce son bir büyüme atağı olacağı için gayet normaldir.

NOT: Her bebek farklı gelişir. Bu makaledeki bilgiler rahim içinde gelişen ceninin nasıl olabileceği konusunda fikir vermek için yazılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hamilelik Döneminde Kilo Verme
Gebeliğin 33. Haftası
Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır?
Gebelik Şekeri
Doğum Kontrolü
Gebe Kalmak İçin Kaç Sperme İhtiyaç Vardır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.