GEBELİĞİN 34. HAFTASIGebeliğin 34. Haftası

Doğumun iyiden iyiye  yaklaştığı bu haftada bebeğiniz 2.2 kilogramdan fazladır ve yaklaşık 45 cm civarındadır. Bebeğiniz toparlanarak gelişmeye devam ediyor ve deri altında yağ depolanması gittikçe hızlanıyor. Bu yağ onu doğum sonrasında vücut ısısının korunmasına yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğiniz ile 34. Haftada konuşmaya başlamanın tam zamanıdır. Onun işitme duyusu tamamen gelişmiştir. Bunun saçma olduğunu zannetmeyin, iyi bir iletişim bu zamandan başlar. Bazı kanıtlar yenidoğan bebeklerin tiz tonlara daha yakın dikkat göstermektedir. 

Hamilelik Sonrası Diyet

Bu haftada olası bir erken doğum olsa dahi panik yapılmamalıdır. İlk doğumunuz ve suyunuz dahi gelmiş olsa yine vakit vardır. Kesinlikle panik yapmayın ve derhal en yakınızdan yardım isteyin. Fakat 2. yada 3. Doğumunuzda ilk doğumdaki gibi rahat değil acele edilmelidir. Çünkü doğum sayısı arttıkça doğum süresi kısalır.

Hamile Kalmak Kadar Sonrasında Bebeği Korumak da Önemlidir 

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 34. HaftasıEğer erken doğum yapacağınız konusunda endişeli iseniz, 34 haftalık doğabilen bebeklerin çoğunun (%99) yaşayabileceğini bilmeniz hoşunuza gidecektir çoğunda büyük bir problem olmayacaktır. Bebeğinizin merkezi sinir sistemi hala olgunlaşmaya devam etmesine rağmen akciğerleri neredeyse tamamen gelişmiştir.

Birçok kadın bu haftada yürürken ağrı veya pelvik bölgede karıncalanma hissi ya da uyuşma fark etmeye başlar. Bu durum doğuma hazır olduğunuzun bir göstergesi olarak pelvik eklemlerinizde bir gevşemenin olduğunun kanıtıdır. Acı çekiyor yada kalçanızda ağrı varsa bunu doktorunuza bildirerek size uygun bir çare sunmasını isteyiniz.

Gebeliğe Vücudunuzu Nasıl Hazırlamalısınız

Gerçek olmayan doğum sancılarınız daha da sıklaşmış, ilişki arzunuz azalmış olabilir (istenirse uygun pozisyonda sürdürülebilir- tabiî ki özel bir durum yoksa), bacak krampları ve sırt ağrınız daha da yoğunlaşmış, süt sızıntıları ve nefes darlığı baş göstermiş olabilir.

NOT: Her bebek farklı geliştiği unutulmamalıdır. Bu yazının bir ceninin rahim içinde nasıl geliştiği ve nasıl olduğu yönünde fikir vermek için kaleme alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebeliğin 39. Haftası
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar
Bebeğim Doğuyor
Doğum Kontrol Haplarının Zararları
Gebeliğin 9.Haftası
Sezaryen Doğum Sonrası Normal (Vajinal) Doğum Yapılabilir mi?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.