Sitede Arama Yapayım
Diğer Konulara Bakayım
Son Yayınlananlar Nelerdir?
Yorumları Okumak İsterim

Sponsorlu Bağlantılar

GEBELİĞİN 35. HAFTASIGebeliğin 35. Haftası

Bebeğiniz şu anda yaklaşık 2.4 kilo ve 46 santimetre boyunda. Artık bebeğiniz uzandığında yada farklı hareketler yaptığında dirsekleri, ayakları veya baş kısmı mideden çıkıntı şeklinde görülebilir. Bu hareketler bebeğinizin son derce sağlıklı olduğunu göstermektedir. Çok yakın zamanda göbeğiniz daha da incelecek, bebeğiniz ışığa daha duyarlı olacak ve bebeğiniz günlük aktivitelerine başlayacaktır.

Doğum Ağrısı Nasıldır?

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok organı gelişimini tamamlamış, sadece alacağı bir miktar gram kalmıştır. Bu hafta, böbrekleri tam olarak gelişimini tamamlamış ve karaciğer ise bazı atık ürünleri işlemeye başlamıştır.

Rahim içindeki amniyotik sıvınız daha da azalıyor ve bebeğiniz rahminizde daha az hareket alanına sahip. Bu zamana kadar yaklaşık 11-13.6 kilogram kadar kilo aldınız ve bu kilo hayatınızın belki de zirvesindeki kilolar.

Gerçek Doğum Sancıları Nasıldır?

Hamileliğin 35. HaftasıUterusunuz (dölyatağı yada rahim) çok büyüdü ve kaburgalarınızın altına baskı yapmış durumda. Daha fazla kabızlık, nefes darlığı, mide yanması ve gaz şikayetleri çekiyorsunuz.

Sık idrara çıkıyor hatta gülme ve aksırma gibi refleksler de dahi idrarınızı kaçırabiliyorsunuz. Göbek deliğiniz dışarıya doğru oldukça büyüdü.   

Gebeliğe Vücudumu Nasıl Hazırlamalıyım?

Sık idrara çıkmanız gerekse de hatta bu sizi rahatsız etse de su içmeniz gerektiğini ve bebeğinizin buna ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ayrıca sık sık idrara çıkmanızı sağlayan diüretikler denilen çay ve kahveden de olabildiğinde uzak durmalısınız.

Gebe Kalma İhtimali Nasıl Artırılabilir?

Olası bir erken doğum riskine karşı hastaneye gideceğiniz çantanızı yanınızdan ayırmamanız gerektiğini unutmayın. Bu dönemde sancılarınızın daha da sıklaşması doğumun önemli işaretçileridir.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hamile Kalmak Kadar Sonrasında Bebeği Korumak da Önemlidir.
Gebeliğin 32. Haftası
Hamilelik Döneminde Ciltte Sivilce ve Lekeler
Diş Hastalıklarının Gebeliğe Etkileri
Gebelik Testi
gebeliğin 5.haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.