GEBELİĞİN 36. HAFTASIGebeliğin 36. Haftası

Bebeğiniz kilo kazanmaya devam ediyor. Neredeyse 2 kilo 700 gram oldu ve yaklaşık olarak 47 cm uzunluğuna erişti. Siz ise yaklaşık 13-15 kilogram arasında kilo almış olmalısınız. Rahim içi yada alt karında basıncınız artmaya devam ediyor ve bu evrede bebeğinizin yavaş yavaş aşağıya doğru kaydığını hissetmeniz mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

Nefes almanızı ve yemek yemenizi daha da kolaylaştırmak için akciğer ve mideniz bir miktar genişleyecektir. Karnınız oldukça büyüdüğü için ayağınızın dibini tam olarak göremeyebilirsiniz. Bu çerçevede olası bir düşme riskine karşı bakıcınızdan yardım isteyiniz.

Doğum Ağrısı Nasıldır?

Eskiden kolay gelen yürüme eylemi artık sizin için katlanılması güç bir egzersiz. Yürüyüş esnasında çoğu kadın bebeklerinin dışarı çıkacakmış gibi hissettiklerini söylerler. Ayrıca kendinizi her zaman tuvalete gidecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu nedenle idrar söktürecek ve sizi tuvalete gitmeye zorlayacak besinler ve içeceklerden kaçınmalısınız.

Erken Doğum Belirtileri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 36. HaftasıBu kadar olumsuzluktan sonra iyi bir haber var. Bu hafta sonuna kadar, hamileliğinizin tam süresi doluyor ve artık herhangi bir doğum zamanında doğumunuzu yapabilirsiniz. 37 – 42. hafta arasındaki bebekler tam süresini doldurmuş bebekler olarak kabul edilmektedir. 37 haftadan önce doğan bir bebek prematüre ve 42 haftadan sonrakiler ise postmature denir.

Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır?

Bu haftada göğüslerinizden akıntı gelmeye başlayabilir. Endişe etmeyin, bu, tamamen normaldir. Bu süt bebeğinizin hayatına iyi bir başlangıç yapmasını sağlayacak olan kolustrum adı verilen zengin ve ilk süt üretimidir. Kendinizi doğum yapacak gibi hissederseniz serviksinizin açılıp açılmadığını, incelip incelmediğini kontrol etmesi için bir ebe yada hemşireden yardım isteyiniz. Ebeniz, bebeğinizin hangi pozisyonda olduğunu da kontrol edecek ve konumunu bilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebelik Öncesi Yapılması Gerekenler
Minipill Doğum Kontrol Hapları
Gebeliğin 9.Haftası
Gebelik Şekeri
Dış Gebelik
Gebe Kalmak İçin Kaç Sperme İhtiyaç Vardır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.