GEBELİĞİN 37. HAFTASIGebeliğin 37. Haftası

Bebeğiniz yaklaşık 2 kilo 800 gram ağırlığında ve 48.6 cm’ ye ulaştı. Bebeğinizin başı pelvis kemikleri ile çevrili ve korunan pelvis boşluğu içinde korunuyor. Bu pozisyon onun bacak ve kalçasının büyümesi için gerekli alanı sağlamaktadır.

Sezeryan Sonrası Normal Doğum Yapılır mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok bebeğin kafası saçla kaplı ve bu saçlar yaklaşık 3.5 cm uzunluğunda. Bunun aksine de bazı bebeklerde hiç saç olmayabilir. Kafasındaki saçları ipeksi yumuşaklıkta ve bebeğin doğumundan yaklaşık 26 haftalıktan sonra kaybolacaklar. Bebeğiniz kendi küçük tüycükleri ve deri kalıntıları gibi dış örtüsü, diğer salgıları yutar ve barsaklarında depolar. Bunların tümü daha sonra onun siyahımsı atık olan ilk dışkısını oluşturur ve buna mekonyum adı verilir.

Bebeğiniz parmaklarını emerek dünyaya gelmeye alıştırma yapıyor, yeri daraldığı için onun hareketlerini daha fazla hissediyorsunuz. Neredeyse dünyaya gelmeye hazır.

En Fazla Kaç Sezeryan Yapabilirim?

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 37. HaftasıÇoğu kadında bebeğin büyümesine bağlı olarak rahatsızlıklar daha da hissedilir hale gelecektir. Mide yanması, hazımsızlık, uyku güçlükler ve varis iyiden iyiye kendini hissettirecektir. Daha sık kasılmalarınız meydana geliyor ve uzun sürüyor.

Erken Doğum Belirtileri Nelerdir?

Birçok kadında ne zaman doğum olacağı ile ilgili endişe gittikçe artar. Bu dönemde doğumun yaklaştığının en önemli işareti kanamanın görülmesidir. Bu, serviksinizin son derece genişlemesi sonucu damarlarda meydana gelen çatlamalardan kaynaklanmaktadır. Doğum işaretleri her zaman başlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebelik Testi
Gestasyonel Diyabet Nedenleri ve Tedavisi
Gebe Kalmanıza Yardımcı Gerçekler
Gebeliğin 7.Haftası
Minipill Doğum Kontrol Hapları
Doğum Kontrol İlaçları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.