GEBELİĞİN 38. HAFTASIGebeliğin 38. Haftası

Bebeğin cinsiyetinin ağırlığa hafif bir etkisi vardır ve erkek bebekler kız bebeklerden biraz daha ağır olurlar. Genel olarak bebeğiniz 3-3.2 kilogram arasında olmalıdır ve doğuma kadar da yağ depolamaya devam edecektir. Bu yağ doku da doğum sonrası vücut sıcaklığının düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğinizin organları ve sistemleri tamamen gelişti ve hepsi yerli yerinde. Fakat ciğerleri yeterli olgunluğa ulaşmak için bir daha zaman gerekli. Hatta doğumdan sonra dahi normal şekilde nefes alabilmesi için birkaç saat daha zaman gerekli.

Gerçek Doğum Sancıları Nasıldır?

Bebeğinizin gözleri ne olacağını renk olacak merak ediyor musunuz? Doğumdan hemen sonra bebeğinizin gözleri farklı renklerde olabilir ama tam rengi ve şeklini alması ilk 6 ay yada bir yılda yerine oturacaktır.

Hamileliğin 38. HaftasıBu hafta doğum için gidecek olursanız ilk evre hakkında bilgi sahibi olunuz ve nasıl başa çıkılması gerektiğini öğreniniz. Olası bir erken doğuma karşı uyanık olun. Gerçek ve yalancı doğum sancıları hakkında çoktan bilgi edinmiş olmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Gerçek doğum sancıları düzenli periyotta gerçekleşir. Bunu ortalama olarak on dakikada üç kez olarak ve har kasılmanın yaklaşık 45-50 saniye süreceği şeklinde tarif edebiliriz. Bu sancıların belemekle yada pozisyon değiştirmekle geçmeyeceğini de bilmeniz ve buna göre uyanık olmanız gerekir.

Doğum Ağrısı Nasıldır?

Yanısıra nişan adı verilen hafif mukuslu ve kanlı akıntı da doğumun işaretçileridir. Fakat tek başına doğumun belirtisi kabul edilmemelidir. Diğer durumlarınız normalse beklenilmesi ve doktorunuza haber verilmesi gerekir. Peki ne kadar_? Bu akıntının ardından yaklaşık olarak 1-2 gün içerisinde doğum gerçekleşmektedir. Fakat doktorunuz zaten size uygun bir randevu tarihi vermiş olması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğum Kontrol İlaçları
Gebeliğin 41. Haftası
Diş Hastalıklarının Gebeliğe Etkileri
Gebeliğin 1. Haftası
Gebeliğin 31. Haftası
Gebe Kalma Günleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.