GEBELİĞİN 39. HAFTASIgebeliğin 39. haftası

Bebeğinizin herhangi bir zaman da gelme ihtimaline karşı şu an kendinizi izliyor ve beklenti içerisindesiniz. Bebeğiniz 50 cm boyunda ve yaklaşık 3 kg ağırlığında. Neredeyse doğum sonrasının aynı oranında sadece beynin gelişimi gelişmeye devam edecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğum Çatlakları

Bunların sadece ortalama bir rakam olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Benzer şekilde akciğerleri de doğum zamanına kadar devam edecektir. En yakın zamanda bebeğiniz doğacak ve kısa sürede ebeniz bebeğinizin ne kadar ağırlıkta olduğunu söyleyecek.

Gebeliğe Vücudunuzu Nasıl Hazırlamalısınız?

Bebeğiniz onun derisini koruyan yağlı, beyaz bir madde (verniks kazeoza) döküyor. Bu berrak, soluk ve sütlü görünümdeki amniyotik sıvıya döner. Bebeğinizin cildinin dış tabakası alttan gelen yeni deri sayesinde yenilecek yani hamileliğin 39. haftasıderi değiştirme işlemi gerçekleşecektir. Kafası uzun süredir leğen kemiklerinizin arasında ve bu da sizin rahat soluk almanızı sağlıyor fakat bunun aksine de yürüyüşünüzü zora sokuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik Döneminde Cilt Bakımı

Bebeğinizin kafasındaki saçlar artık daha kalın ve tırnakları ise parmak uçlarını çoktan geçti bile. Bebeğinizin kafatası kemikleri henüz doğum sırasında doğum kanalından geçecek kadar birbirine kaynaşmamıştır. Bu nedenle bebeğiniz doğumdan sonra kafası koni şeklindedir.

Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır?

Bu hafta gebeliğin son zamanları olduğu için doğuma hazır olmalısınız. Kanamanızın olması, suyunuzun gelmesi, kasılmaların düzenli ve sık meydana gelmesi yada anormal bir durum fark ettiğinizde derhal acilen birini arayarak yardım isteyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebelik Testi Nasıl Yapılır
Gebelikte Aşırı Kilo Almak
Gebelik Dönemi
Gebelikte Sabah Bulantısı Nasıl Önlenir? Tedavisi Var mı?
Doğum Kontrol Haplarının Zararları
Gebelikte Sabah Bulantıları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.