Bebelikte 4. Hafta
gebeliğin 4. haftasıDünyanın en mucizevi olayına tanıklık etmeye başladığımız bir dönem. İçimizde bizden bir parça olan varlık yavaş yavaş oluşmaya başlamıştır artık. Bunlar sizin bedeninizin içinde gerçekleşiyor ve bu gerçekleşen şeyler muhteşem şeylerdir. Bir yumurta hücresi bir sperm hücresi ile birleşti ve bir canlı oluşturdu. Bun canlı da hızlı bir şekilde çoğalmaya devam eden bir canlı. Artık bu zaman itibariyle biz buna embriyo adını vermekteyiz. Embriyo adını verdiğimiz canlı varlık artık sizin rahminize ulaşmış durumda ve kendine en uygun yeri aramaktadır. Rahim içi düzensiz bir bölge olduğu için bu canlı varlık kendine en rahat edeceği ve çoğalmak için elverişli olduğuna kanaat getireceği yeri bulduğunda süreç devamını getirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu dönemde yani yerleşme döneminde yerleşme kanaması adı verilen bir takım lekelenme şeklinde kanamalar görülebilir. Bu çok normal bir olgudur. Telaş yapılmasına gerek yoktur. Bu kanamanın nedeni sadece yerleşme aşamasında embriyonun bir kılcal damar çatlamasına neden olmasıdır. Çatlama sonucu oluşan bu kanama ise dışarı boşalan bir sıvıdan başka bir şey değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
AIDS Hastalığı
Böbrek Ağrısı Nedenleri
Panik Atak
İt Dirseği
Aerobik
Sedef Tedavileri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.