GEBELİĞİN 40. HAFTASIGebeliğin 40. Haftası

Aylardır beklentinizin sonuna neredeyse gelmiş bulunmaktasınız. Bu çok sinir bozucu ama hala gebe olabilir ve ‘bir an önce bitse de bebeğime kavuşsam’ anlarını sayıyorsunuzdur.

Bebeğiniz gittikçe daha ağır hale geliyor ve her bebeğe göre değişse de ortalama 3.4 kilo ve 51 cm büyüklüğünde. Doğum zamanının sonuna kadar bir miktar daha büyüyecek ve ağırlaşacak. Genel bir tabirle 2.5 kg ve 3.8 kg arasındaki bebeklerin son derece sağlıklı olduklarını söyleyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik Testi

Bebeğinizin cildini koruyan yağlı ve beyaz madde (verniks kazeoza) dökülmeye devam ediyor. Bazen doğumdan sonra bu madde bebeğin kıvrımlı yerlerinde kalabilir. Bu madde anne karnın çeşitli görevleri vardır. En önemlisi bebeği koruma görevi gören fizyolojik bir bariyerdir.

Bebeğiniz şu anda doğduktan sonra ihtiyacı olacak tüm becerilere sahip. İçgüdüsel olarak parmağını emmesi refleks geliştirerek doğum sonrası anne meme ucu arayacak ve yakalayacak.

Gebelik Sonunda Adet Olmama

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 40. HaftasıElbette doğumun ilk belirtileri suyun gelmesi ve bunun öncesinde düzenli kasılmalar olsa da asıl olan bebeğin doğum zamanında bebeğinizin başının uterus açıklığına doğru hareket edecek olmasıdır. Çoğu durumda suyun gelmesi anne yatma durumunda olduğu zaman sızacaktır. Yine de endişe etmenize gerek yok çünkü bebeğiniz doğana kadar vücudunuz bu amniyotik sıvıyı üretmeye devam edecektir. Bir de unutmamanız gereken tv’lerde olduğu gibi amniyotik sıvı herhangi bir yerde dökülmez.

Eğer suyunuz geldiyse ve kasılmaları hissediyorsanız en önce yapmanız gereken olabildiğince kendinizi sakinleştirmek ve doktorunuz yada ebenizden yardım istemektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebeliğin 39. Haftası
Bebeklerde Konak
Ektopik Gebelik
Hamilelikte Cep Telefonu Kullanmak Zararlı mı?
Gebe Kalma Günleri
Minipill Doğum Kontrol Hapları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.