GEBELİĞİN 41. HAFTASIGebeliğin 41. Haftası

Çoğu gebelik bu haftada gerçekleşmez ve anne rahminde bebeğini büyütmeye devam eder. Doktorunuz her zamanki olduğu gibi mutat kontrollerine yine çağıracak ve durumunuza uygun olan zamanı tayin etmeye çalışacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu hafta ve 42. Hafta bebeğinizin gelişiminin son haftası olduğundan bebeğiniz ve size ait plesantada yaşlanma görülebilir. Buna bağlı olarak da amniyon sıvısında ve bebeğe kan akışında azalma görülebilir. Doktorunuz bunu zaten her kontrolde inceleyerek bebeğinize zarar vermesine olanak Hamileliğin 41. Haftasıvermeyecektir.

Yeni Doğan Bebek Nasıl Görünür

Yapılan muayenenizde bebeğinizi ve size zarar verecek herhangi bir durumun fark edilmesi neticesinde doktorunuz doğumu başlatabilir, sezeryan önerebilir yada ileri bir tarihe randevu verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Doğan Bebek Bakımı

41. haftada 30’lu haftalarda olduğu gibi bebeğiniz hareket etmeyebilir. Bebeğinizin yerinin iyice daralmış olması bunun en önemli nedenidir. Bu, bir şeylerin ters gittiği anlamına gelmez. İyice büyüyen bebeğiniz sizi fiziken daha fazla rahatsız eder, daha fazla idrara çıkar ve iç çamaşırınızda kanlı mukus fark edebilirsiniz. Bu ve önceki birkaç hafta boyunca kabızlık, şişkinlik ve gaz problemleri yaşayabilirsiniz. Bu bakımdan gaz ve kabızlık yapmayacak gıdalar tüketmeye özen göstermeli ve sık idrara çıksanız dahi sulu kalmaya dikkat etmelisiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ektopik Gebelik
Gebeliğin 6.Haftası
Gebe Kalmanıza Yardımcı Gerçekler
Gebe Kalma Günleri
Mantar
Gebeliğin 36. Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.