GEBELİĞİN 42. HAFTASI (gebeliğin meyvesi)Gebeliğin 42. Haftası

Bu hafta Çoğu doktorunuz 42. Haftaya kadar bebeğinizin sizden uzak kalmasına izin vermez. Genellikle 40. Haftada anne-bebek özlemi sona erdirilir. Ama bazen bazı yaramaz afacanlar anne karnındaki son günlerin keyfini çıkarmak için günleri uzatmak isterler.

Sponsorlu Bağlantılar

42. Haftanıza kadar eğer sağlığınız ve bebeğinizin koşulları uygunsa –ki doktorunuz bunu takip edecektir- bundan keyifli ve güzel bir doğum sizi bekleyecektir.

Yeni Doğan Bebek Bakımı

Bu hafta doğum haftası olarak isimlendirilir. Her şeyin en iyi olduğundan emin olmak için doktorunuz bebeğinizin hareketleri, ultrasondaki amniyotik sıvı miktarı ve solunum hareketleri ve hıçkırıklarının hissedilmesi ve gözlenmesi için NST takiplerini atlamadan yapacaktır. Eğer her şey yolunda ise sizin ve bebeğinizin sağlığında bir problem yoksa kanlı akıntılarınız sürecek, daha sık deneme kasılmaları gerçekleşecek ve çok büyük ihtimalle suyunuz gelecek ve doğum gerçekleşecek bebeğinizi kollarınıza alacaksınız.

Bebek Banyosu

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 42. HaftasıBazı bebekler saçlı bazıları ise saçsız doğacak, cildi ise buruşuk olacaktır.  Doğduğunda bebeğinizin tırnakları muhtemelen uzun olacaktır.

Gebeliğin başlangıcından bu zaman kadar 12-15 kg almış olmalısınız ve bunun yaklaşık 3-4 arasındaki kiloyu bebeğiniz oluşturuyor.

Bebeklerde Göbek Bakımı

Birçok kadında gebeliğin son dönemindeki birkaç haftada memelerden ilk süt gelme deneyimi yaşayabilirler. Bu, tamamen normaldir. Daha kıvamlı ve sarımsı olan bu sıvı kolustrum adını alır ve doğumda bebeğinize bu ilk sütü mutlaka vermelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğum İndüksiyonu (Suni Sancı), (Müdahaleli Doğum)
Gebeliğin 3.Haftası
Gebeliğin 39. Haftası
Hamilelikte Cep Telefonu Kullanmak Zararlı mı?
Hamilelikte Kahve İçmek
Hamile Kalmak Kadar Sonrasında Bebeği Korumak da Önemlidir.
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.