Gebeliğin 5. Haftası

28 günde bir adet görüyorsanız ya da adet gördüğünüz periyot geçtiği halde adet olmadıysanız ve bu sizin beklediğiniz bir şeyse ne yapmanız gerektiği konusunda konuşalım. Öncelikle tabi ki hamile olup olmadığınız konusunda şüphelenmeniz lazım. Bunun yanı sıra artık beslenmenize dikkat etmeli stresten uzak durmalı ve dinlenmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu bütün anne adaylarının tüm hamilelik boyunca yapması gerekenler listesinin en başında gelir.

Bu haftanın sonlarına doğru artık sizin şüphelerinizi doğrulamak adına gebelik testleri yaptırmanız gerekir. İdrarda BHCG hormonu bu haftanın sonlarına doğru kendini gösterdiği için bu haftanın sonunda sizin bu testleri yapmanızı tavsiye ederiz. Sonuç pozitif ise artık siz hamileliğinizden emin olursunuz ve buna göre davranışlarınıza devam edersiniz.

Adet göremediğiniz için bir takım sıkıntılar yaşamanız olasıdır. Kasıklarda ağrı,  göğüslerde şişlik ve acı hissi gibi rahatsızlıklar hissetmeniz normaldir.

Anne yukarıda sıraladığımız gibi şikyetler yaşarken bu dönemde embriyo da normal gelişimini sürdürmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebeliğin 9.Haftası
Gebeliğin 37. Haftası
Gebeliğin 8.Haftası
Doğum Kontrol Haplarının Zararları
Gebelik Şekeri
Hamile İken (gebe) Topuklu Ayakkabı Giymek Tehlikeli
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.