Gebeliğin 6. Haftası
Bu haftadan itibaren artık bebeğinizde organ oluşumları başlayacaktır. Bu hafta içinde ve ilk olarak oluşan organ ise bebeğinizin kalbidir.  En başta kalbin oluşmasının nedeni sizin kanınızdan gelen besinleri, oluşumun devamının gelmesi ve oluşacak olan yeni organların ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli olan yolu oluşturacak olmasıdır. Kalp burada organ oluşumların başında gelmekte ve devamının sağlanması için bir aracı görevi yapmaktadır. Kalpten sonra ise damarlar meydana gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğiniz daha 1mm bile değilken atık bu hafta içinde kalbi atmaya başlar ve besin maddeleri ile oksijeni bebeğe götürme işlemini gerçekleştirir.  Görüntüleme aletleri ile bebeğin durumuna bakılmak istendiğinde ise görülen sadece gebelik kesesi olmaktadır. Hatta bazen bu gebelik kesesi bile görülemeyebilir. Doktorunuz bunun yerine bebeğinizin sağlık durumunu gösterecek olan başka testler yaptırmayı isteyebilir. Bunun sonucunda sizde bebeğinizin sağlığı konusunda bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Bazen anne adayları hazırlıksız bu dönemi yaşayabilirler. Planlamadan habersiz beş haftalık hamile olduklarını öğrendiklerinde telaşa kapılırlar. Bunun nedeni kaçınması gereken ilaç kullanımı, sigara kullanımı vs. gibi durumlar olabilir. İşte görüntüleme ve yapılacak testler ile bunların bebeği etkileyip etkilemediğini öğrenmek mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğum Kontrol Haplarının Zararları
Adet Döneminde Cinsel İlişki İle Gebe Kalınır mı
Amniyosentez
Doğum Kontrol Hapları
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar
Gebeliğin 9.Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.