Gebeliğin 7. Haftası

Bu hafta içinde anne adaylarında bazı belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Anne adayları sık sık idrara çıkar, iştahsızlık gibi çeşitli belirtiler ortay çıkabilir.

Bunun yanı sıra size faydalı olan besinlerden de tiksindiğiniz durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda bebek için yeterli beslenemediğinizi düşünmenize gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebekler için ilk 12 hafta boyunca siz doğru düzgün beslenemeseniz eğer telaşa kapılmanıza gerek yoktur. Mekanizmanız bunu ayarlayacak şekilde programlandığı için bebek ilk 12 hafta boyunca siz gerekli besinleri almasanız bile bebek bundan olumsuz etkilenmez. Tabi hiçbir sıvı ve katı besin alamadığınız durumlar hariç.

Bu dönem içinde gene anne adayları ekşi ayda tuzlu besinler yemek isteye bilir. Sizin sadece ekşi ve tuzlu yiyecekleri yemeniz bile bebeğinizin beslenmesi için yeterli olacaktır. Bulantılar korunmak ve bu yeme sorununuzu çözmek için ise sizin yapabileceğiniz tek şey az az ve sık sık yemek yemek olacaktır. Aynı zamanda bol sıvı tüketmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Nese

    Slm bende leke geliyordu düşük tehlikeli var diye doktor dinlen dedi ve sonunda leke gitii ve şimdi aşırı şekilde şu geliyor sebebi nedir cvp katkısını,

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebelikte Sabah Bulantısı Nasıl Önlenir? Tedavisi Var mı?
Gebeliğin 38. Haftası
Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır?
Gebeliğin 7.Haftası
Gebeliğin 40. Haftası
Doğum Kontrol İlaçları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.