GEBELİĞİN 8. HAFTASI
Bebek artık inanılmaz bir hızla büyümeye başlamıştır. Bebeğinizin bütün organları bu hafta itibariyle gelişmelerine hızla devam etmektedir. Bu hafta içinde ultrasonografi ile bebeğinizin kalp atışlarını da duymaya başlarsınız. Doktorunuz size bebeğinizin kalp atışlarını duyurabilir. Bu heyecanlı anları artık sizde yaşayabilir ve içinizdeki canlının kap seslerine tanık olabilirsiniz. Bebeğinizin içinde yüzdüğü sıvıda artık oluşmaya başlamıştır ve görülebilir. Bunun yanı sıra kesenin içinde ayrı bir kesecikte görülür. Bu keseye yog kesesi ismi verilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı anne adaylarında bu hafta içinde kalp atışları algılanamayabilir. Bu yüzden anne adaylarının hemen telaşa kapılmasına gerek yoktur. Doktorunuz bir sorun olmadığı söyler ve kalp atışlarını dinlemek için sizi kontrole bir hafta sonra çağırabilir.

Gebeliğin 8. haftası yukarıda anlattığımız gibi gelişmektedir. Bebeğinizin ilk canlılık belirtisi olan kalp atışlarının duyulabilmesi açısından önemli bir haftadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sezaryen Doğum Sonrası Normal (Vajinal) Doğum Yapılabilir mi?
Hamilelikte Kasık Ağrısı
Ertesi Gün Hapı
Amniyosentez
Hamilelikte Kahve İçmek
Hamilelikte Vajina Akıntısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.