GEBELİĞİN 9. HAFTASI
gebeliğin 9. haftasıBebeğiniz yine hızlı bir şekilde büyümesini devam ettirmektedir. Görüntüleme yaptığınızda doktorunuz size bebeğinizin hareket ettiğini gösterebilir. Hareket etmiyorsa eğer bir problem varmış gibi düşünmeyin. Görüntüleme anında hareketsiz duruyor da olabilir.  Bu görüntüleme sırasında bebeğinizin başı ile gövdesinin aşağı yukarı aynı olduğunu da görebilirsiniz. Endişelenmeye gerek yoktur bu embriyoların gelişmesinde normal bir süreç olarak kabul edilir. Zaman içinde gelişme sağlandıkça bu görüntü normale dönecektir. Kollar ve bacaklarında normalde kısa olduğu dikkatinizi çekebilir. Buda normaldir. 12. Ve 13. Haftadan sonra bunlarda normal boyutlarına ulaşacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sırada yine doktorunuzun yardımı ile bebeğinizin kalp atışlarını dinleme olanağı bulabilirsiniz. B esnada kalp atışlarının çok hızlı olduğu size garip gelebilir. Bu anne karnındaki bir bebek için normaldir aslında. Bunun nedeni kalbin anne karnında daha fazla oksijen taşıma çabası içinde olmasından kaynaklanır. Yani kalp atışlarının hızlı olması gayet normaldir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hamilelikte Tansiyon
Diş Hastalıklarının Gebeliğe Etkileri
Doğum Kontrolü
Gebelikte Yorgunluk
Adet Döneminde Cinsel İlişki İle Gebe Kalınır mı
Gebeliğin 31. Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.