HAMİLELİKTE SAÇ DÖKÜLMESİ

Hamilelikte saç dökülmesi hamilelik hormonlarının vücuda olumsuz etki etmesine bağlı olarak gelişir. Normalde %80 oranında bulunan uzama dönemindeki saçların bu oranın görülebilecek derecede dökülmesi artabilir. Saçlarda incelme, seyrekleşme gibi görüntüler görülebilir. Ancak bu geçici bir durumdur hamile bayanın endişe etmemesi gerekir. Hamileliğin sonlanması ile birlikte hormonlar doğal seviyesine döneceği için bu saç dökülmesi de birkaç ay içinde kendisini toparlayacaktır.

Hamilelikte vücudun vitaminlerinin eksilmesi, demir miktarının düşmesi de saç dökülmesini gerçekleştiren ya da dökülmeyi hızlandıran sebeplerden olabilir. Bunların gerçekleşmemesi için hamilelikte beslenmeye çok dikkat edilmesi gerekir. Hamile annelerin demir ve vitaminlerden zengin gıdalar tüketmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunların yanı sıra bitkisel yağlarla saç diplerine masaj yapmak, özellikle zeytin yağı, ceviz yağı gibi yağları periyodik olarak haftada bir ya da beş günde bir saçlara masaj yaparak kullanmak saçları güçlendirir ve canlandırır. Hamilelik döneminde kimyasal madde içeren bakım ürünlerinden kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kahverengi Akıntı Nedenleri
Adet Sancısı Nasıl Azaltılır
Adet Döneminde Beslenme Nasıl Olmalıdır?
Zifaf
Adet Sancılarından Nasıl Kurtulurum
Meme Bakımı Nasıl Yapılır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.