Gebeliğin başında kadınların çoğu normalden daha çok yorgun olurlar. Vücudunuz yepyeni bir durumla karşı karşıyadır ve bu durum daha çok psikolojik ve fiziksel yüklerin artması şeklindedir. Yeni duygu ve düşünceler ve fiziksel yükle karşı karşıya kalan vücudunuz (gebeliğiniz planlı olsun ya da olmasın) bir takım sıkıntıları karşılamak zorundadır.

Fizik olarak kan hacminin hızla artması, vücutta su tutulması, karnınıza doğru büyüyen bebek ve hormonların etkisiyle oluşan kas-iskelet sistemi değişiklikleri başlıca yorgunluk nedenleridir. Bebeğinizin sağlıklı olup olmayacağı düşüncesi, nasıl bir anne olacağınız ve doğumdan sonraki hayatınızda oluşacak değişikliklere yönelik kaygılar ise sizi psikolojik olarak yoran başlıca etkenlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Öneriler

  • İhtiyacınız kadar dinlenin,
  • Gün içerisinde ara sıra şekerleme yapın,
  • Dinlenirken bacaklarınızı yukarıya kaldırın,
  • Etrafınızdaki insanlardan size yardımcı olmalarını isteyin,
  • Enerjik olmanın en iyi yolu egzersiz yapmaktır. Her gün nefesiniz taşmadan, terlemeden sohbet ederek yapılacak orta derecede bir egzersiz (örneğin eşinizle yürüyüş) kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.
  • Uygun beslenin! Gebeliğin başlangıcında yeterli demir, vitamin ve protein desteği almıyorsanız yorgunluk hissiniz şiddetlenebilir.
  • Sigara ve alkol kullanıyorsanız bırakmalısınız!

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gerçek Doğum Sancıları Nasıldır?
Hamilelikte Kasık Ağrısı
Hamilelikte Vajina Akıntısı
Bebeklerde Konak
Doğum Sonrası Adet
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.