Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Yazın gelmesiyle birlikte nikah salonlarının her gününün dolu olduğu şu günlerde düğün sezonuna girmiş bulunmaktayız. Hemen hemen bütün bayanların hayalini kurduğu bir düğünde arzu ettikleri gibi gözükmek için makyaj olmazsa olmazlardandır. Bütün yaşantınız boyunca belki evinizin çekmecesinde saklayacağınız resimleri gelen misafirlere gösterdiğiniz zaman sizden övgü ile bahsedilmesi için kusursuz bir güzellik olması şarttır. Bunu sağlamak içinde düğün günü uygulayacağınız gelin makyajı oldukça önemlidir. Bu makalemizde makyaj uzmanı olan Nur Toktay’ın gelin makyajı önerilerini bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır? Düğün Makyajı Yapımı

Gelin makyajını normal gündelik yaşamda yapılan makyajdan ayıran temel özellik makyajda sıfır hata olmasına dikkat edilerek doğal bir görünüm sergileyebilmektir. Makyaj uygulamasına geçmeden önce temizlik son derece önemlidir. Bu yüzden mutlaka makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyici tonik ile temizleyerek ölü derilerden arındırmak ve ardından uygun nemlendirici krem ile nemlendirmek önemlidir. Tüm bunları yapmanızın nedeni temiz cilde uyguladığınız makyajın daha parlak ve göz alıcı olmasıdır.

Gelin Makyajında Fondöten ve Allık Seçimi

Cildinizi temizledikten sonra yapmanız gereken pürüzsüz bir cilt yüzeyi elde etmektir. Bu yüzden kendi ten renginize uygun seçeceğiniz bir fondöten iyice bütün yüzeye uygulanmalıdır. Özellikle son dönemde çıkan fondötenlerin içerisinde bulunan SPF15 serumu ile yüzde meydana gelmiş deformasyonları kapatırken bir yandanda cildinizin yenilenmesine katkıda bulunabilir ve uzun vadede koruyabilirsiniz. Beyaz ten rengine sahip kişiler fondöten uyguladıktan sonra biraz daha koyu bir renge sahip olmayı isterlerse Max Factor firmasının çıkardığı Bronzing Powder kreminide üstüne hafif darbelerle sürebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayede cilt biraz daha koyu bir görünüm kazanıcaktır. Fondöten uygulamasından sonra uygun allık seçimide gelin makyajının temelini oluşturmaktadır. Genellikle bayanlar arasında gelin makyajında tercih edilen pembe tonlardaki allıklardır.

Gelin Makyajında Göz Kalemi ve Far Seçimi

Düğünlerde geline uygulanan makyajda genellikle gözler ön plana çıkarılır. Bu işlem esnasında çok fazla aşırıya kaçmadan kişinin gözlerini belli edicek, doğallığı bozmayacak açık renklerden faydalanılabilir. Koyu renkler veya yoğun pigment içeren farlarla doğallık yakalamak genellikle mümkün olmamaktadır. Gelin makyajında gözler için en ideal renkler, fil dişi, inci beyazı, uçuk pembe gibi açık tondaki renklerdir. Far renginizi seçtikten sonra iki gözkapağınıza birden uygulayın. Daha sonra gözleri ortaya çıkarmak için kirpiklerin diplerinden başlayarak göz kaleminizi çekin ve doğallık yaratması için far fırçasıyla biraz dağınık bir görüntü uygulayın.

Gelin Makyajında Ruj Seçimi

Fondöten, allık, göz kalemi ve farı uyguladıktan sonra gelin makyajının son aşaması ruj seçimidir. Dudaklarınızın daha pürüzsüz gözükmesi için ruj sürmeden önce dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızın çevresini daha belirgin bir hale getirip ardından rujunuzu sürebilirsiniz. Çok fazla uçuk tonlarda olmayan ruj seçimi her zaman doğallığı yakalamak için önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
El ve Ayak Bakımı
Pembe Dudaklara Sahip Olmanın Yolları
Doğal Cilt Soyma Nasıl Yapılır?
Beyaz Başlı Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır
Kafada Sivilce Benzeri Şişlikler
Limon İle Cilt Beyazlatma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.