Birçok kadın adet çevrimlerinin ortalarına rastlayan dönemde karnın alt bölgesinde ortaya çıkan bir ağrıdan yakınır. Aslında bu son derece normaldir ve ağrı yirmi dört saten fazla sürmedikçe (ya da kanama ile birlikte olmadıkça) doktora başvurmayı gerektirmez.

Bu ağrı, her adet çevriminin ortasına rastlayan yumurtalıma sırasında, yumurtalıklardaki gerilmeye bağlıdır. Çoğu kadında hiçbir zaman böyle bir ağrı olmaz, ama olması olumlu bir özellik sayılır, çünkü yumurtanın ne zaman atıldığının, yani kadının gebe kalmaya ne zaman en yatkın olduğunun çok kesin bir göstergesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yine üreme ile ilgili, ancak ender görülen bir durum da yalancı gebeliktir. Daha çok kadınlarda görülmesine karşılık, eşi bebek bekleyen erkeklerde de görülebilmektedir. Bu durumun aşırı anksiyete yani sıkıntı ve endişe sonucu oluştuğu düşünülmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Lohusalık
Hamile İken Emzirmek
Gebeliğin 1. Haftası
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar
Doğum Kontrolü
Gebelik Dönemi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.