GENÇLERDE ETKİLİ YÜZ YIKAMA NASIL OLMALIDIRGençlerde Etkili Yüz Yıkama Nasıl Olmalıdır

12 yaşından büyük gençlerde, öğrencilerde cilt problemleri psikolojik olarak olumsuz etkileyebilmektedir. Bazı kızları pürüzsüz bir cilde sahip görürken kendilerinin sivilceli veya kızarmış bir cilde sahip olmaları bazen moral bozmaktadır. Ama bunu dert etmenize gerek yok.

Sponsorlu Bağlantılar

Çünkü cildinizi günde iki kez doğru şekilde yıkamanız, cildinizi sağlıklı ve parlak tutmanıza önemli katkı sağlar.

İhtiyacınız olacak şeyler;

Yüz yıkama ürünü

Akne ya da siyah nokta ilaçları

Kurutma için bir havlu

 1. Öncelikle gerekli malzemelerinizi hazırlayın. Temizleyici, tonik, nemlendirici ve taze havlu gerekecektir. Hepsini gerekli görmeyebilirsiniz ama kullanmanız önerilir ve kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemelerdir.
 2. İlk olarak ılık su kullanacaksınız. Yüzünüzü birkaç kez ılık su ile durulayın. Bu sayede gözenekleriniz açılacaktır. Gözenekleriniz kapalı iken etkili bir cilt yıkaması gerçekleştiremezsiniz çünkü.
 3. Kullanmanız gereken özel akne ilacınızı kullanın. İlacı tavsiye edildiği şekliyle kullanın. Temizleme için kullandığınız sabunu zamanında durulamayıp cildinizde fazla bekletirseniz ciltte tahrişe ve diğer istenmeyen yan etkilere yol açabilir.
 4. Şimdi yüz yıkama ürününüzü kullanabilirsiniz. Bununla gözenekleriniz açılacak ve cildinizde parlaklık yaratacaktır.
 5. Daha sonra soğuk su ile durulayarak gözeneklerin kapanmasını sağlayınız. Cildinizin sivilce, siyah nokta ve tüm kirlerden arınması gerçekleşmiş olacaktır.
 6. Bir bez veya kağıt havlu ile cildinizi kurutun. Kurulama yaparken havluyu sürtünme olmadan, hafif vuruşlarla kullanınız. Kurutma işleminden sonra eğer varsa nemlendirici uygulamanız cildinizin su kaybetmesini ve nemli kalmasını sağlayacaktır.

İpuçları

Sponsorlu Bağlantılar

 • Herhangi bir fiziksel aktivite sonrası da yüzünüzü yıkayın. Çünkü cilt üzerinde kalan ter ve kir sivilce ve siyah noktaların nedenlerindendir.
 • Yüzünüzü doğru bir ürün ile yıkamanızın cildinize doğal bir parlaklık kazandırdığını göreceksiniz. Ayrıca çiller ve benlerin belirginliğini de azaltmaya yardımcı olmaktadır.
 • Yüzünüzdeki sivilceler için bu şekilde bir yıkama işe yaramadıysa bir doktora danışınız. Tıbbi kremler önerilebilir.
 • Saçlarınız uzun ise yıkama işleminden önce ıslanmaması için bağlayınız.

Uyarılar

 • Aksi belirtilmedikçe her zaman yüz yıkama için yıkama ürünü veya reçete edileni kullanın. Ciltte kalması halinde problemlere neden olabileceğini de unutmayınız.
 • Ürün paketinin üzerindeki talimatları uygulayın. Daha temiz olması için daha fazla kullanmaya çalışmayın.
 • Ciddi akne veya sivilce durumlarında doktora başvurulması ve tıbbi yardım alınması önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Beden Eğitimi ve Boy
Zona
Kozmetik Ürünler Ne Kadar Sağlıklı
Ur
Kalın bağırsak iltihabı
Çift Görme Nedenleri ve Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.