GENÇLİĞİN SIRRIgencligin-sirri

Genç kalma ile ilgili uzmanların önemli önerileri bulunmaktadır. Bazı uzmanlar yaşları seksen ve hatta daha yüksek olmasına rağmen hala dinç kalabilen ve yaygın görülen yaşlanma şikâyetlerini yaşamayan kişileri incelemektedir. İşte bu araştırmalar neticesinde ömrün uzamasına etki eden aşağıdaki önerilerde bulunmuşlardır:

Sponsorlu Bağlantılar

Çok yemenin durdurulması Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre Japonya’nın Okinawa bölgesinde (dünyanın en yaşlı bazı insanlarının evi de denebilir), insanlar %80 oranında doyduklarında yemeği keserler.

Bilim adamları hem egzersiz yapılması hem de az yemek yenmesinin kilo vermede etkili olduğunu vurgulamaktadır. Alınan kalorilerin azaltılması aynı zamanda metabolizmayı yavaşlatan bir tiroit hormonu olan T3’ün de üretimini azaltır. Araştırmacılar düşük T3 düzeylerinin yaşlanma sürecini de yavaşlattığını düşünmektedir.

Sevişmek

Amerika ve dünya genelinde popüler olan doktor Mehmet Öz seks yapmaktan hoşlanan kadınların daha uzun yaşadığını ifade etmektedir. Tatmin edici seks miktarının iki katına çıkarılmasının hayatınıza üç yıl kadar bir ekleme yapabileceğini savunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Beynini Kullanmak

Nöropsikolojik testler ile 50li yaşlarda olanlar ile aynı seviyede performans gösteren 80 yaşındaki kişileri inceleyen uzmanlar beyinlerinde Alzheimer’ı düşündüren bağlantılı proteinin daha az biriktiği yani normal beyinlerden daha fazla bir korumaya sahip oldukları görülmüştür. Bilim adamlarının bu araştırma sonuçları sinapsları daha uzun süre ateşleme yapabilmeleri, sinyalleri etkili şekilde iletmeleri için yapılabilecek birçok şeyin olduğunu göstermektedir. Yabancı bir dil öğrenmek ve viyolonsel çalmayı öğrenmek gibi aktiviteler, hatta işe gitmek için farklı bir yol bulmak bile uykulu beyin hücrelerinin uyanmasına katkıda bulunabilir.

Göbek Yağları

2009 yılında yayınlanan büyük bir çalışmada, 30 yılı aşkın süreyi kapsayan ve 6583 kişinin takip edildiği araştırmada “demans” riskinin orta yaşlardaki önemli karın yağı olanlarda neredeyse üç kat daha    fazla olduklarını ortaya koymuştur.

Daha Fazla Bitkisel Beslenin

Yine yapılan uzun süreli çalışmalarda en uzun yaşayan kişilerin ortak özellikleri arasında daha az et tükettikleri ve daha fazla fasulye, soya ve kuruyemiş tüketme eğiliminde oldukları görülmüştür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Meme Dikleştirme Ameliyatı
Burun Üstündeki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
Bir Meme Estetiğinden Sonra …
Göz Çevresi Bakımı
MAKYAJ YAPMANIN EN SON SIRLARI
Kırışıklık
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.