Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) Nedir?

GDO’ nun açılımı genetiği değiştirilmiş organizmadır. Genetiği değiştirilmiş organizma ise bir canlıda bazı genetik özelliklerin bu genetik özelliklere sahip olmayan başka bir canlıya aktarılması sonucu ortaya çıkan yeni organizmadır. Genetiği değiştirilmiş organizmalar özellikle besin sanayide çok fazla kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sebze ve meyvelerde veya etlerde genetiği değiştirilmiş organizma kullanımı oldukça yaygındır. Bu alanlarda kullanılmasının amacı istenmeyen bazı özelliklerin kaybolması ya da istenilen bazı özelliklerin eklenerek tarım ürünlerinin daha dayanıklı hale gelerek üretim kalitesinin ve verimliliğinin arttırılmasıdır.

Bazı durumlarda o besinlerin ya da gıdaların besleyicilik özelliğinin arttırılması veya hayvancılık alanında örneğin yine onlardan elde edilen et ya da süt miktarının hem verimliliğin hem kalitesinin arttırılması için bu yöntem bütün dünyada kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Botoks
Endometriozis
Kalıp Kalıp Çıkan Ev Yoğurdu Nasıl Yapılır?
Elma Sirkesi
Sülük Tedavisi
Öfkeni Dışa Vur Sağlıklı Yaşa
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.