Diyetle Verilen Kilolar Nasıl Geri Alınmaz?

Popüler şok diyetlerin vücuda zararı olduğu kadar verilen kiloların hızlıca geri alınmasını en gelleyemediği de bir gerçektir. Günümüzde yapılan işlerden hızlıca sonuç almak çok önemlidir. Çünkü zaman herkes için değerlidir. Zayıflama diyetleri belirli ve kısıtlı bir zaman dilimine sıkıştırıldığında şok diyetler kavramı ortaya çıkmaktadır. Şok diyetler vücudu ciddi oranda zorlayarak mümkün olan en kısa zamanda mümkün olan en fazla kiloyu vermeyi amaçlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun dışında zayıflama konusunda çok fazla bilinmeyen bir şey ise vücut kütle endeksidir. Genellikle kişiler tartılırlar ve tartı kaç kilogram gösteriyorsa ekstra olarak o kadar kiloları olduğunu düşünürler. Fakat bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü fazla olan yağlar tartının gösterdiği kilo üzerinden değil kişinin vücut kütle endeksi üzerinden hesaplanması gerekir. Yani kişinin sağlığı en önemli konu olarak kabul edilebilir. İlerleyen yaş ile birlikte vücudun metabolizma hızının artık giderek yavaşlamasından ötürü kilo almak normal ve doğal olarak karşılanmalıdır. Son yıllarda yapılan istatistikler kişilerin her on senede bir metabolizma hızlarında %4 civarında düşüş meydana geldiğini ortaya çıkarmıştır. Çocukluk, gençlik hatta 40 yaş erişkinlik öncesinde fazla kilosu bulunmayan, son derece formda olan kişilerin bile 40 yaşından sonra kilo aldıkları gözlemlenmektedir. Yaşla paralel bir şekilde alınan kilolar 10 kiloyu geçmediği zaman endişe etmeyi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Bu kilolar estetik olarak bayanların çok hoşuna gitmesede sağlıkları konusunda herhangi bir dezavantaj yaratmamaktadır. Fakat 10 kilo sınırı geçildiği zaman dikkat edilmesi gereken bir konu haline gelmelidir ve bir uzman diyetisyen kontrolünde beslenme programı hazırlanması tavsiye edilmektedir. Çünkü yaşla birlikte alınan kilolar genellikle vücudun içinde bulunan organların etrafında birikeceği için ileride özellikle kalp damar hastalıkları başta olmak üzere çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi bir diyet programı sayesinde zayıfladıktan sonra vermiş olduğunuz kiloları geri almamanız ve formunuzu her zaman koruyabilmeniz için mutlaka dengeli ve ana-ara öğün ilişkisini atlamadan beslenmeli, bunun yanında da metabolizma hızınızı her zaman yükseltici bir takım egzersizler yapmanız gerekmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere yaş ilerledikçe metabolizma hızı yavaşlayacağından dolayı 40 yaşından sonra ilave olarak yağ yakmayı kolaylaştıran bir takım vitaminlerde kullanabilirsiniz. Tüm bunları bir süre içinde değil ömrünüz boyunca düzenli ve aksatmadan yaptığınız taktirde hiçbir zaman kilo probleminiz olmayacaktır.

Kilo verdikten sonra hayatınızn geri kalanında sürekli aklınızda “Acaba tekrardan kilo alır mıyım?” sorusu ile yaşamak istemiyorsanız mutlaka yaşam kalitenizi arttırarak bir takım değişiklikler yapmak gerekmektedir. Diyetten sonra ne kadar fazla kilonuz olduğunu değil kendi sağlığım için kaç kiloda olmam gerekiyor sorusunu aklınızdan çıkarmayın. Zaten siz vücudunuzun sağlığına özen gösterdiğiniz taktirde vücutta sizi fazla kiloları göndererek ödüllendirecektir. Bundan sonra ayna karşısına geçtiğiniz zaman estetik açıdan güzelliğinizi fark edecek ve özgüveniniz tazelenicektir. Sizi sürekli mutsuz edicek ve aklınızda bir düşünce ve şüphe ile yaşamak yerine ufak değişikliklerle birlikte hayatınızı mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamaya özen gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ramazanda nasıl kilo verilir
Zayıflatan acı biber çayı tarifi
Zayıflamaya engel olan şeyler
Kavitasyon yaptıranlar
çalışırken kalori yakma
Dans Ederek Formunuzu Koruyun
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.