Gıdaların pişirilmesinde dış yüzeyin olduğu kadar iç kısmının da pişmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Uygun saklama koşullarında saklanmaması nedeniyle küflenmiş gıdaların küflü kısımlarını atarak kalan kısmı kesinlikle kullanmamalıyız. Çünkü bozulma bütün gıdayı etkilemiştir.

Yumurtaları yıkamadan buzdolabına yerleştirmeli, pişirilmeden önce mutlaka yıkamalıyız.

Meyveleri kesildikten ya da suyu sıkıldıktan hemen sonra tüketmeliyiz. Aksi takdirde vitamin değerleri önemli ölçüde azalır.

Patatesi, karanlık, serin, kuru ve hava akımı olan yerde saklamalı, üzerinde filizler oluşan patatesleri kesinlikle tüketmemeliyiz.

Kuru yiyecekleri serin, karanlık, kuru ve havalandırılabilen yerlerde saklamalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Gıda maddelerinin etiketindeki maddenin adı, içindekiler, net miktarı, firma adı, adresi ve üretildiği yer, son tüketim tarihi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan alınmış üretim iznini gösteren tarih ve sayısının olup, olmadığını kontrol etmeliyiz.

Satın alındıktan sonra son kullanma tarihi geçmemiş olsa bile gıda maddesinin ambalajı açıldığı anda bozulma, küflenme, renk değişikliği veya kokusunda değişiklik varsa böyle gıdaları tadına bakarak kontrol etme yoluna gitmemeli, ürünü tüketmeden iade etmeliyiz.

Et ve süt ile bunlara ait ürünleri mutlaka buzdolabında uygun sıcaklıkta muhafaza etmeliyiz.

Gıda temizliğinde deterjan kullanmamalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Fondöten ve Pudra Tozu Nasıl Kullanılır
Sebze ve Meyveleri Ne Zaman Yemeliyiz?
Kurban Eti Nasıl Saklanmalı?
Beyaz Kafalı-Uçlu Sivilceler Nasıl Geçer
Balık Kokusuna Öneriler
Yüzdeki Cilt Çatlakları Nasıl Geçer
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.