GIDIK ESTETİĞİGıdık Estetiği - Erkeklerde

Yüz egzersizleri ile gerçekten çene altı sarkması ortadan kaldırılabilir mi?

Cildinizin yaş ve elastikiyetini kaybetmeye başlaması ile birlikte, çene altı ya da ağzın iki yanındaki alt yanakların sarkmaya başladığı fark edilir. Yüz egzersizleri ile yüz bölgesinde sarkan tüm yerlerin tekrar sıkılaştırılması ve gerilmesi amaçlanır. Ancak bu egzersizler ilk etapta zararlı olabilir. Çünkü sarkmaya neden yüz hareketlerini, gevşek bağları veya yağ kaybını hedeflemez.

Sponsorlu Bağlantılar

Etkileri

Yüz egzersizlerini yapmanın arkasındaki asıl amaç, yaşlanan ve sarkmaya başlayan cildin altındaki kasları güçlendirmektir. Egzersizleri genellikle dudakları ve çeneyi hareket ettirmek ve yüzün belli bölgelerini itme ve çekmeyi içermektedir. Bu tür hareketlerin yer aldığı birçok internet sitesi mevcuttur bunlardan araştırarak egzersiz planlaması yapabilirsiniz.

Uzman görüşü

Yüz egzersizlerini yaparken sorun teşkil edecek bir husus; eğer cildiniz eskisi kadar esnek değilse yapacağınız cildi itme ve çekme hareketlerinin daha fazla kırışıklık ve sarkmalara neden olabileceğidir. Uzmanlar yüz egzersizlerinin bağları yeniden bağlayamadığını ya da kolajen veya yağları tekrar kazandırmadığını belirtmektedir. Belki sarkma bölgelerindeki cilt tonunda biraz iyileşme görebilirsiniz ama üstteki cilt çok daha kırışık hale gelebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüz egzersizlerinin faydalı olup olmadığına ilişkin her iki tarafında anatomik ve biyolojik görüşlerini destekleyen çalışmaları bulunmamaktadır. En azından yapılan yüz egzersizlerinin cildin altındaki kasları güçlendirdiğine dair bile yapılan henüz hiçbir çalışma bulunmamaktadır. Hatırlanması gereken bir diğer nokta da, yüz egzersiz çalışmaları ile her zaman cildin sıkı olamayacağıdır. Harika bir pazınız olabilir, ancak cildiniz elastikiyetini çok kaybettiyse, alttaki kasları tam sarmayabilir.

Güncel Tıbbi Kullanımları

Yüz egzersizleri yüz kaslarını güçlendirmek için yapılır, herhangi bir kozmetik nedenle yapılmaz. Yüz egzersizleri çene cerrahisi sonrası hastalar için önerilen tedavinin bir parçası olup, bazen doktorlar ve terapistler konuşma ya da yutma güçlüğü olan hastalara da önerirler. Öte yandan Parkinson Hastalığı veya yüzde sinirsel bozuklukları olan hastalar için de ifade yelpazesini genişletmek için yüz egzersizleri yapmaları istenebilir. 2010 yılında Washington State Üniversitesi’nde yapılan bir tez çalışmasında, bisiklet kazası geçirmiş ve yüz felci olmuş olan bir çocuğun yaptığı yüz egzersizlerinin etkisine bakılmıştır. Altı haftalık bir tedaviden sonra çocuğun dudak gülümseme ifadesinde terapi öncesine göre %50 lik bir iyileşme tespit edilmiştir.

Dikkat

Bir yüz egzersiz planını size sunacak bir kurum ve kişinin kendisi o egzersiz planının etkinliğini çalışma ile ispatlamamışsa kabul etmeyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    bende gıdık var ama az mıktarda bunu dıstan yok etmek mumkunmu kolay sekılde

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Tırnak Batması
Yara izleri
Dövmelerin Yok Edilmesi
Yüz Jimnastiği
Kalçalarınızı Forma Sokun
Organik Estetik
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.