GIDIK NASIL GİDERİLİRgidik-nasil-giderilir

Gıdık yada çift çene sizin yağlı görünmenizi sağlar. Deri altında üretilen bu yağ nedeni ile çene altında birden fazla katman şeklinde görünmenize neden olur. Yaşlanma, obezite, aşırı güneş ışığına maruz kalma yada diyetinizde fakir beslenme gıdık yada çift çene oluşumuna yol açabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cerrahi işlem bu olgu için elbette bir umuttur ama buna geçmeden önce deneyebileceğiniz bazı şeyler olduğunu da unutmayın işte deneyebilecekleriniz.

1- SAKIZ ÇİĞNEME

Sakız çiğneme gıdığın azaltılmasında en iyi ve en ucuz bir çözümdür. Sakız çiğnemek çenenizi ve çene kaslarınızı sıkılaştıracak ve çift çeneden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Tercihiniz şekersiz yönce olmalı, çünkü şekerli olanlar yağ oranınızı artırabilir.

2- AĞZINIZI AÇ- KAPA

Ağzın açılıp kapatılması iyi bir egzersiz şeklidir. Sakız bazen kendinizi susuz hissetmenize neden olacaktır. Bu her zaman için iyi değildir. Böyle bir durumda en iyi egzersiz ağzınızı kapatıp açmaktır. Boş kaldığınız yada müsait olduğunuzda bunu deneyebilirsiniz. Ağzınızı açabildiğiniz kadar açmak çene kaslarınız gerilecektir. Bu da gıdık bölümünün azalmasını sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

3- ÇENENİZİ ÇEKİN

Çene kaslarını çekmek tüm bunların arasında en popülerlerinden biridir. Çene kaslarınızı yukarıya doğru çekin. Bu pozisyonda 10 saniye kadar kalın. 3 gün boyunca bu işlemi 6 kez tekrarlayın. 3 gün sonra, 20 saniyeye çıkarın.

4- GEÇİCİ ÇÖZÜM

Gıdık için pek çok çözüm vardır. Eğer uygun bir şekilde çalışılırsa azaltılması en az 1 hafta sürer. Çene ve çene alanına makyaj kullanmayı deneyin. Cildinizin renginden daha fazladan bir ton koyu gölge kullanın. Sonra büyük fırça kullanarak sistematik gölge uygulayın. Bu yöntem çift çeneyi gizlemek için sık başvurulan bir yöntemdir.

5- MUSTARD (hardal) YAĞI:cift-cene-yok-etme

Hardal yağı ile boyun alanına masaj yapmak cildinizin durumunu iyileştirebilir. Sıcak hardal yağı ile çeneye masaj yapın. Çene bölgesi birkaç kez masajdan sonra sıkılaşır. Bu bölge için kakao yağı da kullanılabilir ama hardal yağının daha etkili olduğu düşünülmektedir. Günlük bazda yapacağınız masaj ile kısa sürede en iyi sonuçları alırsınız. 

6- SU TÜKETİMİ

Su tüm vücut için önemlidir. Eğer sarkan ekstra çeneden kurtulmak istiyorsanız bol su tüketmeniz gerektiğini ihmal etmemelisiniz. Su, vücuttaki toksik bileşenlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Toksik maddelerin vücudumuzun yağlı göründüğünü unutmamalısınız. Vücuttan toksik maddelerin giderilmesi için en az 10 bardak su içmeye çalışın.

7- DÜŞÜK KALORİLİ GIDALAR

Eğer vücudunuzdaki yağdan şikayetçiyseniz düşük kalorili gıdalar tüketmeniz esastır. Özellikle abur cubur gıdaların alımını azaltmak sizi başarıya daha da yakınlaştıracaktır. Abur cuburlar kalori yüklüdür ve genel yağ artışının yanı sıra çenede de yağ artışına neden olacaktır.

8- LAZER TEDAVİSİ

Lazer tedavisi popüler tedavilerden biridir. Pahalı bir süreç olmasına rağmen rağbet fazladır.

9- YEŞİL ÇAY

Yeşil çay tüketimi sayesinde vücudunuzdan yağ ve kaloriyi azaltabilirsiniz. Yeşil çay kalori yakma sürecini hızlandıran antioksidan içerir. En azından günlük bazda bir fincan yeşil çay içmeye çalışın.

10- E VİTAMİNİ

E vitamini açısından zengin olan besinler kalorilerinizi azaltabilir. E vitamini aynı zamanda cildin esnekliğini artırmaya yardımcı olur. Sebzeler, yeşil yapraklılar, fındık, arpa, karaciğer vb E vitamini kaynaklarıdır. E vitamini cildinizi sıkılaştırırken aynı zamanda ışıltılı hale getirir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Tırnak Batması
Bir Meme Estetiğinden Sonra …
Tırnak Bakımı
Kadınlarda Aşırı Kıllanma (Erkek Tipi Tüylenme) Tedavisi
Lazer
Yağ Aldırma / Liposuction
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.