GİNSENG KAPSÜLÜ
Ginseng bitkisi eski zamanlardan beri, yaklaşık 7000 yıldan beri tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle Doğu Asya ülkeleri Ginseng kökünü çoğu zaman destekleyici bir şifalı bitki olarak kullanmışlardır. Zaten ismi de “Panax”, Yunanca “tamamen iyileştiren” ya da “her şeye iyi gelen” anlamına gelen “panacea” kelimesinden üretilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ginseng, aynı zamanda Doğu Roma’da ”imparatorların ilacı” olarak kullanılmakta ve ginsengin yorgun askerlerin bir an önce ayağa kalkmaları için kullanılmakta idi.

Ginseng kapsülleri insana sunduğu göz kamaştırıcı hizmetler ile son zamanlarda gündemden düşmemektedir. İnsanlar için çok önemli olmasının altında yatan neden, kendine ve sosyal hayatına olan olumlu katkılarıdır.

Ginseng kapsülleri içerik bakımından gayet zengin olup adeta bir ecza deposunu anımsatmaktadır. Bitki “ginsenosit” adı verilen triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol aktif bileşiklerini yoğunlukla içermektedir. Toplamda ise 22 çeşit etken madde ihtiva etmektedir. Aynı zamanda kapsüller B ve D vitamini de içermektedir.

Ginseng, günde 2 sefer 1er kapsül, yemekten önce veya sonra alınması önerilmektedir. Uyarı mahiyetinde ise, kan inceltici ilaçlar ile alınması, gebe bayanlar, kronik rahatsızlığı olup sürekli ilaç kullananların bir hekime danışmaları önerilmektedir. Tam sonuçlarını görmek için ginsengin birkaç ay kullanılması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ginseng kapsülü, eczanelerden ve doğal ürün marketlerinde satılmakta, yanı sıra internet sitelerinden de sipariş verilebilmektedir.

GİNSENGİN FAYDALARI NELERDİR?

 • En başta şunu belirtmeliyim ki; ginseng cinsel hayat için süper bir afrodizyaktır. Erkeklerin sperm sayısını artırmakta ve testesteron hormonu miktarını artırmaktadır.
 • Tansiyonu dengeler.
 • Beyne kan akışını artırarak zihinsel yeteneklerde artış meydana getirir. Yanı sıra konsantrasyon ve hafıza problemlerinin giderilmesinde pozitif etkileri bulunmaktadır.
 • Strese karşı direnç sağlar.
 • Dayanıklılığı ve sporcularda performansın arttırılmasında, vücuda enerji kazandırılmasında kullanılmaktadır.
 • Bağışıklık sistemi hücrelerini arttırıyor.
 • Kolesterolü azaltıyor.
 • Karaciğeri toksinlerden temizlemektedir.
 • Yapılan araştırmalarda tümör gelişimini engellediği tespit edilmiştir.
 • Radyoterapinin yan etkilerini azalttığı da ginsengin yaptığı olumlu sonuçlar arasında yer almaktadır.
 • Bronşit, astım ve dolaşım sistemi sorunlarının tedavisinde de önemli etkiye sahiptir.
 • Şeker hastalarında şeker düzeyini düşürüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  Artık yediğimiz içtiğimiz besinlerde ginseng var bu bitkinin faydalarını saymakla bitiremeyiz cinsel yaşamda da etkisi var fakat yalnız başına ginseng pek etkili olmayabilir.
  Kullandığım bir ürün vardı adı “maxromen” onun içinde de ginseg vardı ama içerisinde başka bitkilerde vardı.İhitiyacı olanlara önerebileceğim bir ürün.
  Tamamen bitkisel ve hiç bir yan etkisi yok.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Arı Sütü Kapsülü
Bitkisel Koku Tedavisi
Ardıç Yağı
ZEYTİNYAĞI SAĞLIK DEMEK
Susam
Zerdeçal
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.