GÖBEK YAĞI NASIL ERİTİLİRgöbek yağı nasıl eritilir

Karın yada yağlarını yakmanın yolu tüm vücudun yağını yakmayı hedef almakla başlar. Aldığınız enerji yada kalorinin harcadığınızdan az olması genel olarak vücut yağının yakılması anlamına gelmektedir. Karın yada bel bölgesindeki yağlara da başvurulacak ve zamanla bu bölgedeki yağlar da eriyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yağ yakımında unutmamanız gereken bir nokta egzersiz ile bölgesel anlamda bir zayıflamanın sağlanamayacağıdır. Bu nedenle genel olarak depolanmış yağların yakılması sağlanabilir. Yani siz mekik çekip karın bölgesini çalıştırdığınızda buradaki yağların eriyeceği anlamına gelmemektedir. Mekik çekmenin bir işe yaramadığını söylemek istemiyoruz. Mekik çekerek vücudunuz enerji harcayacak, kalori yakacak ve tüm vücudunuzdaki yağ oranı zamanla azalacaktır. Tabi bunu istikrarlı bir şekilde sürdürmek ve “bugün iyi çalıştım” deyip yemeğe fazla yüklenmemek önemlidir. Vücuttaki büyük kasların daha fazla enerji harcayacağı göz önünde bulundurulmalı ve Kardiovasküler egzersizler, bacak ve karın kaslarının kullanılmasını gerektiren egzersizlere ağırlık verilmelidir.

Göbek Nasıl Eritilir- domatesBunun dışında beslenme ve spesifik sebzeler de önemlidir. Bazı besinler doğrudan ilgili bölgedeki yağlara etki edebilir. Bu bağlamda Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU‘ nun tavsiyesine kulak vermede fayda var. Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU‘ na göre yağ metabolizmasını hızlandıran Doğal Domates Suyu çok önemli. Domates direkt olarak olarak göbek- bel- karın bölgesindeki yağlara etki etmektedir. Sabahları maydonoz – limon suyu, öğleden sonra ise yemekten önce yada sonra bir bardak taze sıkılmış yada püre haline getirilmiş domates suyu (sera domatesi değil) içilmelidir. Kür, bir ay uygulanmalı daha sonrasında ise 7-10 gün ara verilip tekrar bir aylık küre başlanabilir ve bu şekilde devam edilebilir.  Kür aynı zamanda kalp dışındaki yağların erimesi ve bunun önüne geçilmesi adına önemlidir. Bu sayede çeşitli kalp hastalıklarının da önüne geçilmiş oluyor. Domates kürü ile diğer faydalarının yanısıra ayda 1,5 -2 kg arasında sağlıklı bir şekilde kilo kaybı hedeflenmektedir. Yapacağınız diğer tedbir ile önerilen bu hedef yükseltilebilir.  Bunu biberiye çayı ile de destekleyebilirsiniz. Ama tek başına biberiye çayı etki etmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

ÖNEMLİ NOT: Domates blenderden geçirilebilir yada limon sıkacağı ile sıkılmalı. Domates Suyu içilmeden önce yaklaşık 60 dereceye kadar ısıtılması önerilir. Isıtılma sürecince soğuk domates suyundaki kristal halde bulunan likopen  (antioksidan) çözünerek daha yararlı olacaktır. Domates suyunuzu kabuklu olarak da tüketebilirsiniz.

Buna ilaveten genel başlık olarak kullanacağınız Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU’ ndan lahana kürü etkili bir zayıflama yöntemidir. Bu bağlamda gerekli olan malzemeler lahana, maydonoz ve limon. Kaynayan yarım litre klorsuz su içerisine tercihen açık alan tarımında yetişmiş beyaz lahana (2- 3- 4 tane) yaprağını fazla parçalamadan edin ve 15 dakika kadar düşük ateşte pişiriniz. Daha sonra karışımı ılıtarak üzerine 3-4 damla limon (şişkinlik -gaz yapmaması için) ilave ederek içiniz. 15 gün devam ediniz. Öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere yada 2-3 saat içerisinde tüketebilirsiniz.

Bu kürü sapları ile birlikte taze yarım demet doğal maydonoz kullanarak da hızlandırabilirsiniz. Lahanalar yaklaşık 3 dakika kaynadıktan sonra maydonoz ilave ediniz ve 2 dakika kadar daha kaynatınız (çok fazla kaynatılmamalıdır). Son olarak elde ettiğiniz karışımı soğuduktan sonra sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa kullanınız. Kullanmadan önce 3-4 damla limon suyu katarak içiniz. 15 gün günde bir defa devam ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vücutta Yağ Oranı %25'i Geçtikten Sonra Çok Dikkat Edilmelidir.
Selülit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
yazın yağ yakma yolları
Zayıflatan Hap
Kilo Verme İle İlgili Yanlış Bilinen Gerçekler
Boyun Yağları Nasıl Eritilir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.