GÖĞÜS AĞRISI
Göğüs ağrısı birçok hastalığın habercisi olabilmektedir. Buna neden olabilecek bir çok rahatsızlık mevcuttur. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlerin ilk nedenleri kalp hastalıklarından kaynaklanmaktadır. Kalp hastalıkları hiçbir belirti vermeksizin aniden ortaya çıkmaktadır. Kalp hastalıklarının en tipik belirtisi göğüs ağrısıdır. Bu nedenle göğüs ağrısının şikyetleri dikkatli bir şekilde araştırılmalıdır. Göğüs ağrısı hemen hemen her yaş grubunda görülebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin ağır yağlı yemeklerden sonra, aşırı heyecanlanma, sinirlenme, öfkelenme, sıcak – soğuk havada yürürken veya ağır yük taşımak nedeniyle göğüs ağrıları yaşanabilir. Göğsümüzdeki ağrıları kalple ilişkilendiriyorsak eğer kalp elektrosu veya kalp ekosu çektirerek öğrenebiliriz. Yapılan bu işlem sayesinde kalp hastalığımızın olup olmadığının tam sonucunu öğrenmemiz mümkün olur.

Kalp problemleri dışında bazı enfeksiyonlar, astım hastalığı, zatürre gibi durumlar nedeniyle de göğüste ağrı hissedilebilir. Bu sebeplerle bir göğüs ağrısı mevcut ise bu hastalıkların teşhis edilerek tedavi edilmesi gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    mrb ben 16 yaşımdan beri sol tarafımda bir ağrı çekiyorum dr. a ilk gittiğimde kalp kapakçığımda açık olduğunu söylediler ve ilaç verip 6 ay snra kontrole gelmemi söylediler fakat konntrole gitmeidim iğleştimi düşndüm ama 1sene sonra aynı ağrılar gene nüks etti ogünden beri hangi dr. a gittiysem sağlam olduğumu söyleyip beni geri çevirdiler şikayetim sürekli bi batma yaşamam ama bu kalpmi yada başka bişeymi bilmediğim için hangi dr. a gitmem gerektini bilmiyorum kalp dr.na çok gittim birşeyim olmadını söylüyorlar ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz tşkr edrim …

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Granuloma Annulare
Magnezyum
Crohn Hastalığı Nedenleri Nelerdir?
Kasık Şişmesi Nedenleri Nelerdir?
Kanseri artıran nedenler
Horlama ve Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.