Göğüs ağrısı
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlerin ilk nedeni kalp hastalıklarından kaynaklanır. Kalp hastalıklarının büyük bir kısmı daha önce ciddi bir belirti vermeksizin aniden ortaya çıkar. En tipik belirtisi göğüs ağrısıdır. Bu nedenle göğüs ağrısı ile ilgili şikayetlerin kaynağı iyice araştırılmalıdır.

Göğsünüz mü ağrıyor? Ağrı ile birlikte yanma, sıkışma, ağırlık hissi de mi var? Ağrı kola, boyuna, mide ve sırta yayılıyor mu? Yoksa siz bir kalp hastası mısınız? Göğüs ağrısı herhangi bir yaşta, herhangi bir yerde ve herhangi bir işi yaparken görülebilir. Gelip geçici olabileceği gibi, bazen sık sık da görülebilir. Öyle ki sıradan bir ağrı gibi alışkanlık yaptığı zannedilebilir. Ancak göğüs ağrısı kendi başına değerlendirilmesi gereken önemli bir ipucudur. “Bende gizli kalp var mı?” ya da “Göğsümdeki ağrı kalp ile ilişkili mi?” gibi sorularınız için…

Sponsorlu Bağlantılar

Göğüs ağrısı kalp krizinin habercisi olabilir

“Psikolojik sebeplerden akciğer, göğüs duvarı, kemik ve kas hastalıkları, yemek borusu ve göğüs kafesi büyük damarlarına kadar birçok sebepten göğüs ağrısı oluşabilmektedir. Ancak tüm bunların dışında kalbe ait sebepler ayrı bir önem arzetmektedir. Kalp kası kanlanma eksikliğinin en önemli belirtisi göğüs ağrısıdır. Göğüs ağrısının bu açıdan değerlendirilmesi önemlidir.

Göğüs ağrıları kalbin kanlanma eksikliği sonucu oluşabildiğine göre, bu durum kalp kasını besleyen koroner damarların daralmasının, dolayısıyla olası bir kalp krizinin habercisi olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi tip göğüs ağrısı daha uyarıcı olmalı

Herşeyden önce sigara içen, şeker hastalığı, hipertansiyon ve şeker hastalığı olan, ailesinde özellikle genç yaşta kalp krizi hikayesi bulunan şahıslarda göğüs ağrısını dikkatle değerlendirmek gerekir.

Kalbe ait göğüs ağrısı genellikle yürümekle (özellikle yokuş yukarı ve yemekten sonra) ortaya çıkar. Göğüste ağrı, baskı veya sıkışma hissi olarak tanımlanır. Çoğunlukla göğsün üst kısmında hissedilmesine rağmen bazen orta, alt kısmında ve sıklıkla sol tarafta hissedilir. Göğsün sol tarafından sol kola doğru yayılımı olabilir. Angina pektoris dediğimiz bu tip göğüs ağrısı kararlı ve sabit olup, eforla ortaya çıkmışsa 5-10 dakika dinlenmekle geçer.

Uzun süren (saatlerce) göğüs ağrıları kalp krizinin belirtisi olabilceğinden uyanık olmak gerekir. Bu durumda bir kardioloji uzmanına müracaat edilmelidir.

Ağrının özellikleri

Kalp ağrısı göğsün orta hat kemiği arkasında ve orta hattın hafif sol tarafında hissedilir. Ancak göğüs boyunca iki taraflı, daha çok sol taraf olmak üzere kollara, boyun ve çeneye yayılma eğilimindedir. Daha az sıklıkla sol kürek kemiği ve omuz bölgesine yayılabilir. Bazen başlama noktası mide bölgesi de olabilir. Nadir de olsa koldan başlayıp göğse yayılır ya da sadece kolda hissedilebilir.

Efor göğüs ağrısı

Efor ile gelen ağrı kalp ağrılarının en sık görülen şeklidir. Ağrı kalp kasının kan ihtiyacını arttıran herhangi bir sebeple ortaya çıkabilir. Ağır bir yemekten sonra, heyecan, gerilim, öfkelenme, soğuk-sıcak havada rüzgara karşı yürürken veya ağır bir yük taşımakla kolayca oluşabilir.

Herhangi bir iş yapmakla gelen ağrı dinlenmekle geçmiyorsa işte o zaman korkulan kalp krizi yaklaşmış olabilir. Göğüs ağrısı, kalbi besleyen damarlarda ciddi daralma varsa, çok ufak eforlarda, heyecanlanma ve streste, bazen rüya görme ile uykudan uyandırma şeklinde olabilir.

İstirahat göğüs ağrısı

Göğüs ağrısı istirahatte geliyorsa, alışılmışın dışında uzuyorsa, dil altı ilacı almakla geçmiyorsa, daha düşük seviyeli eforlarla geliyorsa, koroner damarda daralan bölgede ülsereleşme ve pıhtı oturma işi başlamışsa tedaviye hemen başlanmazsa kalp krizinin yaklaştığını haber verir.

Sözünü ettiğimiz belirtiler ihmal edilmemelidir. Artık, modern cihazlar kullanılarak göğüs ağrılarının kalp ilişkisi çok kolay çözümlenebilmektedir.

Risk faktörleri fazlaysa ve göğüste ağrı oluyorsa zaman kaybedilmemelidir. Aklı kurcalayıp duran “Bende gizli kalp var mı?” ya da “Göğsümdeki ağrı kalp ile ilişkili mi?” sorularına kalp elektrosu, eforlu kalp elektrosu, kalp ekosu ve diğer daha ileri tetkikler sayesinde cevap bulabilmek mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  arkadaşlar merhaba herkez buraya yorum atmıs kalp ıcı sorunlar koşunca terleyince ve sanki bayılır gıbı olmakla algılanır pskolojık bendede vr piskolğa görunun gecer kafa taktıkca ılerler

  Sağlık

  +++ ben 3aydır bu arıyı yaşadım

  Sağlık

  Merhabalar. Ben 20 yaşındayım. Bademcik iltihabıyla farenjiti 14 iğneyle atlattım bu seferde böbreklerimde ve akciğerlerimde özellikle sağ tarafta ağrı hissediyorum. Sizce ne olabilir? Uzun yıllar doktora gidecek bir durumum yokken neden böyle oldum sizce? NOT: Bulunduğum il -20 derece ve ayaz.

  Sağlık

  merhaba ben 20 yaşındayım yorumları okudum genelde benim şikayetlerimle aynı benimde sol güğüsümde kaburgamın alt tarafına doğru bıçak saplanıyormuş gibi bir ağrı oluyor genelde geceleri oluyor kısa bir süre ağrıyor ve bir süre sonra geçiyor ama arada bir tekrarlıyor uyurken ağrı yüzünden uyandığımda oluyor doktora gittim ekg cekti ekodan baktı bisey yok dedi göğüs filimi falan çekildi bisey cıkmadı sürekli tekrar olacak korkusuyla yaşıyorum

  Sağlık

  selam benim sol tarafım çok acıyor ağrı var ağır taşıdığım da daha da ağrıyor bir ara nefes alamaz oldum sürekli daralıyorum ve 18 yaşındayım başım sürekli ağrıyor bilmiyorum ne olduğunu sebebi ne olabilir

  Sağlık

  bendede panik atak var dediler ama bende korkmaya başladım sol tarafımda kalbimin üzerinde bir ağrı var bir türlü geçmek bilmiyorr yemek yedikten sonra dahada artıyor sanki hiç oradan gitmiyor herzamn aynı yerde duruyor 22 yaşındayım korkularım artmaya başaladı birileri bu yazılanlara cvp verirse sevinirim lütfen cvp bekliyorumm

  Sağlık

  merhaba, ben 14 yaşındayım ve son 1 aydır nerdeyse hergün sol göğsümün altında kalbime bıçak saplanıyormuş gibi bir ağrı oluyor acıdan ağlıyorum ve bazen uykumdan kalkıyorum haberlerde görüyoruz kalp krizi riskinden yada kalp hastası olmamdan korkuyorum annemlere söyleyince ergenliktendir diye geçiştiriyorlar ne yapıcamı bilmiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim.

  Sağlık

  merheba ben babek azerbaycanliyim benim gogsumde bi agri var bi de ara bir kalbim sikisiyor basimdA agri var bu bas agrisi oldugunda basimin sag tarafi tutuluyor ellerim uyusuyor ayaklarim cok gucsuzyani cok yorgunum sizce ne yapa bilirim sizce bi doktora gitmeme gerek varmi

  Sağlık

  nefes alıp verirken göğrsümde ağrı oluyor daha önce boğazım bademciklerim şişmişti biraz indi her yukunduğumda göğsüme ve gırtlağımda dolgunluk hissi veriyo sanki göğsümün ortası kaşınıyor ve üzerinde ağır bişey var gibi oluyo gırtlağımn ortasında yanma yara gibi his var ve sızlıyor göğsümün ortası sızlıyor 1 günden beri geçmedi…

  Sağlık

  İyi günler benim sol göğsümün sağ yanı bastırdığımda ağrıyor bastırmadığımda ağrıyı hissdiyorum.Bide ben emziren bi anneyim…nefes almaktada zorluk çekiyorum nedendir lütfen cevaplayın acilll….

  Emziren annelerin genelde şikayet ettiği şeylerdir. Telaş etmenize gerek yoktur. Ancak yine de dikkatli olmakta fayda vardır. Bir kadın doğum uzmanına görünmeniz. Bundan sonra da göğüslerinizi ara sıra kontrol etmeniz, eğer elinize kitleler geliyorsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

  Sağlık

  merhaba arkadaşlar yaşım 17 göğsümde ağrı oluyor hergün ekg solunum testi akciğer filmi kan tahlili yaptırdım hiçbir şey çıkmadı psikolojiktir dediler psikoloğada gitttim 1 2 ilaç verdi rahat uyumam için ağrıların nedeni ne olabilir

  Sağlık

  selamun aleykum ben 24 yasındayım sol gögsumunusyunde koltuk altına dogru anıdenn agırlık cökuyo nefes almam bıraz zorlaşıyo bugun sabah başlada 3 dört sefer oldu ne yapmalıyım.

  Sağlık

  1yaklasık 1 haftadır sol gogsumde agrıma uyusma meydana gelmektedır sol gogsumdekı agrı sol koluma vurmaktadır bu aralar asırı sınır baslangıcı yasamkatadıyım sınırlendıgımde dahada sııddetlı bır ayrı olmaya baslıyor sınırsel bırseymı yoksa kalple ılgılımı?

  Değerli ziyaretçimiz vermiş olduğunuz bilgiler teşhis için yeterli değildir. Bir hastahanenin kardiyoloji merkezine başvurmanız sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

  gs

  MERHABA BEN 17 YASINDA BİR KIZIM GÖĞÜSLERİM YANLARINDA AĞRILAR OLUŞUYOR VE SOL GÖĞÜSÜMDE YARA OLUŞTU DOKTORA GİTMEDİM BANA YARDIM EDİN

  gs

  MERHABA ben 17 yaşında bir kızım göğüslerimde ağrılar oluşuyor ve sol gögüsümde yara oluştu sol kolumda uyuşuyor bana yardım edin lütfen:((

  Merve

  Selam.Ben 19 yaşındayım.Kalp kapakçığımın birisinde içe çöküklük var.1 haftadır sürekli sol göğsümün sol tarafında ve kulunçlarımda ağrı oluyor.sol elimin serçe parmağındada uyuşma oldu.ağrı ve sızlamalarım oluyordu.ekg,eko çekildi birşey çıkmadı.muayenede kalbim dinlendi doktor tarafından birşey çıkmadı.ağrılarım beni rahatsız ediyor.doktora gidiyorum birşeyin yok diyor.normal ağrı kesici iç geçer diyor.lütfen bana yardımcı olun.bu bir kalp krizi belirtisi mi?

  güler

  mrb arkadaşlar bn 15 yaşındym.ve çok zamandır sol göğüsüm ağrıyo.ve ağrı koluma yayılıyo acaba bu bir kalp kırızi riskimi bana yardımcı olurmusunuz.

  Bu tip ağrılar genelde büyüme ağrılarıdır. Telaş etmenize gerek yoktur. Özellikle kız çocuklarındaki hızlı gelişme butür ağrıların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.


  Sağlık25 Mayıs 2009 e
  merhba benim sorumum ben panik atak hastasıyım ama gögüsümder bi agrı sanki yanma sızı gibi oluyor endişe yapıorum fakat kalp elekrosu çektırdim bişey olmadığını süledi ama ben çok endişe ediom sanki kalpım durcakmış gibi oluyorum bana yardımcı olurmusunuz
  Sağlık28 Mayıs 2009 e
  BU SAYFADA YAZILAN HER BİRŞEYİ BEN FAZLASIYLA YAŞIYORUM. 25 YAŞINDAN BU YANA KALP HASTASI BELİRTİLERİ VAR. VE ŞU ANDA DA SIRTIMDA ÇENEMDE VE GÖĞSÜMDE AĞRIM OLDUGU İÇİN SATFALARDA GEZİNİP BAKINIRKEN BU SAYFADA KALDIM.
  PSİKOLJİK OLARAK DA AYIRT ETMEK PEK MÜMKÜN OLMUYOR. ÇÜNKÜ TARİF ETTİĞİNİZ GİBİ AYNISINI YAŞIYORUM VE DEFALARCA HASTANEDEN HİÇ BİRŞEYİM YOK DİYE GÖNDERİLDİĞİMİ BİLİYORUM.
  ÇENEME, DİŞLERİME, SOL KOLUMA, SIRTIMA, MİDEME, GÖĞÜS AĞRILARI EŞLİĞİNDE VE EN FAZLA 2 SAAT SÜREN AĞRI ÇEKTİĞİMİ BİLİYORUM. ÇOK KARŞIK Bİ DURUM BENİMKİSİ. İNCE Bİ NOKTA PSİKOLJİ İLE GERÇEĞİ. YİNE DE PSİKOLOJİK OLMASINDAN ÖTÜRÜ ŞANSLI SAYIP RAHATLATMAYA ÇALOIİIYORUM KENDİMİ
  Sağlık30 Mayıs 2009 e
  bır Allah ın kulu cevap atsın su sorulara
  Sağlık4 Haziran 2009 e
  sırtımdaki agrının sebebi nedir? boyun fıtıgıda var ama doktor kulun ç dedi ne yapmamam lazım cevap bekliyorum
  Sağlık4 Haziran 2009 e
  sırtım çok tutuluyor ve agrı geziyo vücudumda dayanılmaz hale geliyorum
  Sağlık5 Haziran 2009 e
  göğsümün sağ tarafında sürekli ağrı var dotora bişey bulamadılar yazın aksam serinliği bile rahatsızlık veriyo ertesi gün çok yorgu oluyorum adele ağrısı veya pisikolojik olabileceği sölendi ama cam kenerında ceyranda 10 saniye kalsam ağrı şidetleniyor ve ertesi gün yataktan zor kalkıyorum
  Sağlık5 Haziran 2009 e
  mrb bende capıntı halsizlik terleme titreme ve gögüs agrısı cekiyorum bazen ekg ve kan tahrirlrim normal cıktı ama egilip kalkarken batar giriyo tsekkürler
  Sağlık6 Haziran 2009 e
  sevgili arkadaşlar bende de sol üst göğüs ağrıları oluyor bazen kalp aşırı hızlanıyor 20 yaşındayım ama 50 gibi oldum koşmaktan korkuyorum çünkü fenalaşıyorum.bana bile uzman doktorlar pisikolojik deyip yolluyor.çare bulan yok.doktorluk yan gelip yatmak olmuş.diplomayı alana kadar çalışıyorlar.çoğumuzu birşeyin yok deyip yolladılar biliyorum.kendi doktorunuz olun şifalı bitkiler arayın internette gezin şifa bulabilen diğerlerine yardım etsin.hepinize geçmiş olsun
  Sağlık7 Haziran 2009 e
  merhaba ben erkek 1970 dogmluyum benim yaklaşık üç senedir gögüs kafesimin alltında ara ara agrılar oluyor buda beni çok rahatsız ediyor defalarca doktarlara çıktım hep pisikoljik diyerek beni geri yolladılar birde benim boyun kısmındaki 5 ve 6 ncı kemiklerde kayma var ve düzleşmede var bundan dolayı olabilirmi acaba aynı zamanda derin nefestede acayip bi sıkıntım var bazen nerdeyse nefes alamayıp öleceyim zanediyorum bu rahatsızlıklardan kurtulmam için ne yapmam lağazım lütfen cvap yazarsanız sevinirim
  Sağlık7 Haziran 2009 e
  benim annemin sağ göğsünün üst kısmında ağrısı vr streste etkiliyo boyun ağrısında var ellerinde uyuşma var neden olabilir bilmiyoruz doktara gitmek istemiyo neden olabilir korkuyoruz cevabınızı meal adresime yollarsanız sevinirim
  Sağlık13 Haziran 2009 e
  Merhaba 20 yaşındayım son 1 haftadır sol gögsüm de gece yatarken ağrı hissediyorum.Soğuk hava deposuna -30 a bazen girip cikiyorum montla.Acaba bunun etkisi olabilir mi ? Yada gizli kalp varmidir benle?
  Sağlık17 Haziran 2009 e
  sayın okuyanlar. ben bazen çarşıdan gelirken hiç bi ağır yük taşımaz iken benim göğsüm ağrıyor. bundan 6.7 ay evel anju oldum. yine etki etmedi tedavisi nasıl olmalıdır? lütfen banada bir bilgi yetiştiriniz bekliyorum… saygılarımla…
  Sağlık20 Haziran 2009 e
  merhabAlAr ben 32 yaşında bir bAyanım. uzzun zAmandır sol göğsümden başlayıp omuzuma doğru inen bir ağrı var. bazen bu ağrı baş parmağımın uyuşmasına neden oluyor.omuzumla sol göğsüm Arasında bir yanma hisside vAr.ailemde de dedem ve dayımı kalp kirizinden kaybettik. ben doktora gittim fakat kalbimin biraz büyük olduğunu ve bazen darlatabileceğini söylediler. bu ağrı genelde yatmayA hazırlandığımda oluyor ve gece beni uyutmuyor. bAzende ağrı ile berAber bir basınç sesi duyuyorum. ağrımın gün boyu sürdüğüde oluyor. ne yApmam gerekiyor.teşekkürler.
  Sağlık21 Haziran 2009 e
  dun gece bırden ılk once sag gogusume sonra ıse sol gogusume agrı ve sertlesme gırdı ama sag tarafımda yanma ve zızıda var adet donemımde yaklasıyo acaba nedenı nedır:?
  Sağlık21 Haziran 2009 e
  benim sol tarafım sürekli ağrıyoryatınca sabah kalkıyom geçiyor ağrıdı sıra koluma vuruyor elime sancı giriyor dizkapağım ağrıyor lütfen bana yardım edin lütfen ne olursunuzcevabı bekliyorum
  Sağlık24 Haziran 2009 e
  meraba benimde sol göğüsümün alt tarafı özellikle sola dogru yanmalarım oluyor ordanda sol kaburgalarım ağrıyor nedeni ne olabilir ayrıca bende gastritte var ben ondan kaynaklandığını düşünüyorum ama yinede başka birşey olabilirmi diye korkuyorum yaklaşık 6aydan beri sürüyor
  Sağlık26 Haziran 2009 e
  merhaba sayın hocam benim solgöğüs kısmımda gece yatarken birden bi ağrı oluştu , geçicidir die aldırmayıp uyudum sabah kakltığımda hala ağrının devam ettiğini farkettim ve nefesi fazla aldığımda ağrı kendini daha çok sıklaştırıyo yalnız koluma veya herhangi bi bölgeme yayılmıyo siz ce bunun nedeni nedir hocam tavsiyelerinizi döt gözle bekliyorum … saygılarımla ii çalışmalar..
  Sağlık27 Haziran 2009 e
  iyi günler 20 yasındayım bundan bir ay önce otururken sol koluma iğne gibi bişey battı gecti biraz gecince mideden bogazıma kadar ani bir yanma boğulma sıcaklama göğsüme agrı girdi gözlerim karardı hemen gecmedi acile gittm ekg cektiler kan tahlili aldılar kansızdım normalde zaten potasyum serumu verdiler tandiyonum dusuk bu aralar bazen 7,8,9 oluyor yalnız doktor stresten dedi pskiyatriye cıktım hap verdi atarax ve paxil yalnız ataraxı ilk aldıgımda cok kotu oldum her tarafımı ates bastı doktora dedim kullanma dedi paxilde kotu yaptı yanetkilerinin hepsini gordum bıraktım yalnız her aksam acile gidiyorumm gogsum agrıyor bazen sırtımda vuruyo kalbimin yavas carptıgını hissdiyorumm acildede diazen vurup gonderiyolar dun gece sabah 7 kadar uyuyamadım gogsum agrıdı sanki kalbimin attıgını hissetmiyodum sonra uyus-dum zar zor ve bu agrı devam ediyo bazen gecsede yine geliyo ne yapmam gerekiyor panik atak dediler bana ama yinede emin değilim kardiyoloji ye cıkmam gerekiyormu tesekkurler
  Sağlık28 Haziran 2009 e
  merabalar ben mehtap.benım sag gogusumun ucu ıce dogru ve sırtıma agrılar verıo doktora gıtmeye cekınıyorum benı lutfen bılgılendırın.ınternette arastırdıgım bılgılere gore kanser belırtılerı var.bana yardımcı olursanız duacınız olurum.aeo
  Sağlık3 Temmuz 2009 e
  ben14 yasındayım ben yürürken egilip kalkarken kalbım çok agriyor terleme oluyor nefes alamıyorum


  Sağlık5 Aralık 2010 e
  1 aydan fazladır göğsümde ağırlık batma hissi var göğsümün orta kemiği ve çevresine elimle bastırınca açıyor bazı şeyler kafama takılıyor psikojikmi doktora gittim 2 buçuk ay önce egg çekildi değerler normal nefes efor testim normal rotgen çekildi normal göğüs hastalıkları doktoru dinledi nefes alışın normal dedi kalp doktoru kalbi ve testlere baktı normal kilom 100 acaba nefes alırken kalbime baskımı yapıyor ne yapacağımı şaşırdım iyi günler
  Sağlık11 Aralık 2010 e
  Selamlar,
  ben yaklaşık 10 yıldır benzer bir şikayet yaşıyorum sol göğsümde belli bir noktada ağrı ve kıtırdama var, gerilip çıt edince geçiyordu fln gittikçe arttı hala ne olduğunu bulamamdım kalp, ciğerler temiz çıkıyor bir bilgi bulabilir ve benimle de paylaşırsanız sevinirim. Bende de ortaya çıkmadan önce göğsüme sert bir darbe gelmişti ama hiçbirşey yoktu..
  Sağlık13 Aralık 2010 e
  ya benim sağ göğsüm son 3 gündür ağrıyo ya. uykudan uyanınca bile ağrıyo.neden acaba
  Sağlık14 Aralık 2010 e
  Tüm hastalıklarınız için doktor tedaviniz sürerken ek olarak bilinçaltı tedavi uyguluyoruz. Psikolojik faktörler düzelmediği sürece hastalık ilaçlar yada ameliyatlar yoluyla sadece geçici olarak fiziksel bedende tedavi edilir. Ancak hastalığı oluşturan oluşmasına yol açan sebeplerin bilinçaltı düzeyde iyileştirilmesi hipnoterapi ile mümkündür.
  Sağlık22 Aralık 2010 e
  sigarayı bırakın bütün hersey düzelecek baska neden nıcın nasıl tedavi öyle bişey yo sıgara ıcmeyın dırek duzelıyorsunuz ben bu test ettim inanın
  Sağlık22 Aralık 2010 e
  hanfendi sigara içiyorsan bırak düzeleceksin bekirli hava asla soluma baskası yalan ilaç falan vesayre boş sigara en pıslık sey.aunısı bende vardı en son nefret ettım ya ben ölecem agrıdan yada bırakacaktım bıraktım süperim şimdi
  Sağlık28 Aralık 2010 e
  benim şikayetim bugün başladı ama yan ma ağrı gibi afetler yaşanmamaktadır sadece nefes alırken midemin bulunduğu kısım değilde göğüsümün bulunduğu yer ağrıyor bunun sebebini sizlere danışmak istedim bana önerilerde bulunursanız sevaba girersiniz biz insanlar zaten hastalıktan kurtulmuyoruz eğer çözüm yolunu yani doğal çözüm yolunu bana söylerseniz çok sevinirim doğasal dediğsemde yani bitkisel çözüm yolunu söylerseniz çok sevinirim…


  Sağlık5 Ocak 2011 e
  SLMLAR MESAJLARIN ÇOĞUNA BAKTIMDA HEMEN HEMEN HİÇBİRİNE YORUM YAPMAMIŞSINIZ BENDE ŞANSIMI DENMEK İSTİYORUM UMARIM SİZDEN BİR CEVAP GELİR BEN 20 YAŞINDAYIM YAKLAŞIK İKİ HAFTADIR SOL KOLUMDA BİR UYUŞMA VE GÖGÜS KAFESİMDE HAFİF BİR AĞRI HİSSEDİYORUM SANKİ ORDA TAŞ VARMMIŞ GİBİ AMA NEFESİ GAYET İİ ALIP VERİYORUM ACABA SEBEBİ NEDEN OLABİLİR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM İİ ÇALIŞMALAR …….(KALPTEN ŞÜPHELENİYORUM):((
  Sağlık8 Ocak 2011 e
  ßöle seyleri dikate almanızı tavsiye ederim en kısa zamanda doktora bas vurun
  Sağlık8 Ocak 2011 e
  Kards ölümüm gözünden cıkart En kısa zamanda doktora basvur korkma doktorlar bizim icin var doktorlar seni canlı calı kesmiyo bayıltıyo hıssetmiyorsun ok
  Sağlık10 Ocak 2011 e
  ben 26 yaşında sigara ve alkol kullanmayan bir erkeğim.yaklaşık 6 yıl önce ilk ağrıyı hissettim ve askere gidince de oluyordu arada bir.ağrı tam sol meme ucunun altında oluyor ve hep geceleri uyurken üzerim açılırda üşürsem uykudan bile uyandıracak kadar şiddetli oluyor yani sanki kalbime bir çivi saplanıyor gibi hissettiriyor.askerdeyken kalp uzmanına gittim ve efor testi yaptılar birşey olmadığını kas spazmı olabileceğini solediler ama bana başka bişey gibi geliyor şu anda yaklaşık 1 yılodır vucut geliştirme yapıyorum ve çok yorumduğum yada efor harcadığım antrenmalarım oldu ne zaman kış geldi havalar soğudu o zaman ağrı ortaya çıkıyor uykuda sebebinedir acaba ?saygılar
  Sağlık11 Ocak 2011 e
  merhaba 2 gündür gögüs agrım var derin nefes alırken dahada artıyo öksürmekte zorlanıyorum neden kaynaklanabilir daha önce hiç böyle bi agrı yaşamamıştım .şimdiden cevabınız için teşekkürler ….
  Sağlık12 Ocak 2011 e
  iki göğsümün alt tarafında dun akşamdan beri bi ağrı var ve gecmıyo derin nefes aldıgımda güldüğümde seslı konustugumda acıyo batıyo gibi böyle bişey ilk defa başıma gelıyo neden oluyodur bu ağrı
  Sağlık12 Ocak 2011 e
  bel agrısı nın nedenleri ne yapılm alı
  Sağlık18 Ocak 2011 e
  arkadaşlar benımde sol goğsümde bır ağrı vardı koluma boynuma sağ tarafa ve sırtıma yayılıyodu dr gıttım eko yaptı ve kalp kapağimda cokme olduğunu soyledi.bence sizde ihmal etmeyıp biran evvel doktora gidin
  Sağlık23 Ocak 2011 e
  arkadaslar kalp agrısı gıbı oluyo ve sırta yayılıyo ozellıkle souk havalada bende bu sıkayetlerden dolayı doktora gittım ve safra kesemde tas oldugu cıktı SİZE tavsiyem yani sırta vuruyorsa ve gece oluyorsa özellıkle safra kesenıze baktırım amalıyat oldum hiç bir şikayetim kalmadı herkeze saglıklı gunler…
  Sağlık26 Ocak 2011 e
  mrb ben 21 yaşındayım benim sağ göğsümün alt kısmı çok ağrıyo sanki bıçak saplanıyor gibi birde bende kalp yetmezliği var birden üzüldüğüm zaman ve ağladığımda kalbim sıkışıyo fenalaşıyorum ve istifra ediyorum.lütfen hemen cvp yazın….
  Sağlık3 Şubat 2011 e
  ya ben 14 yaşında bir genç kızım.. tam vücudumun ortasında böle bi ağrı var. ondan bir gün önce havalar soğuktu ben kütüphaneye gittim aç karına çıktım.. ve 2 tane çikolata yedim kalbimin ağrımasını annemler organlarından soğuk almışsın diyolar. bende kendimi bilerek kusturdum. kalp krizi olur diye korkuyorum.. bugünde sağlık ocaağına gitmeyi düşünüyorum.. tam ortada böyle.. bende allah a dua ediyorum ölmiyim die lütfen bana bir şeyler söyleyinn !!!!!!!!!!!!!
  Sağlık18 Şubat 2011 e
  Büşranur ben de 14 yaşındayım ve benim de az önce bir ağrım oldu. Göğüs kafesimin tam ortasında nefes alırken acı oluyor. Hastaneye gidemedim ve cidden kalp krizi riskinden korkuyorum. Allah korusun. Sağlık ocağına gittiysen söyler misin ne denildi sana ?
  Sağlık24 Şubat 2011 e
  ben 27 yaşındayım ve 8yıldır göğüs ve kol ağrısı çekiyorum gittiğim doktorlar hiç bir tetkik uygulamadan kas gevşetiçi veriyor ve hiç faydasını görmüyorum gittikçe daha kötü oluyorum ne yapmalıyım
  Daha farklı bir hastahaneye gide bilirsiniz. Bulunduğunuz ilde veya civar illerde mutlaka göğüs hastalıkları hastahanesi vardır. Bu yerleri araştırın 8 yıldır devam eden bir rahatsızlık önemlidir. Geçmiş olsun.
  Sağlık26 Şubat 2011 e
  merhaba ben 20 yaşındayım sağ göğsümğn alt kısmı çok ağyıyor bıçak saplanır gibi. daha önce sol göğsüm ağrıyordu doktora gittim kalple ilgili olmadığını söyledi. bu ağrının nedeni nedir?
  Sağlık26 Şubat 2011 e
  oksurunce oturunca konusunca sag gogusumun altı agrıyor neden olabılır acıkcası doktorada gıtmedım..
  Sağlık26 Şubat 2011 e
  merhaba 2 gündür gögüs agrım var derin nefes alırken dahada artıyo öksürmekte zorlanıyorum neden kaynaklanabilir daha önce hiç böyle bi agrı yaşamamıştım .şimdiden cevabınız için teşekkürler ….
  Sağlık26 Şubat 2011 e
  merhaba ben 17 yaşındaym yaklaşık 2 haftadır sol göğsüm aşırı derecede ağrıyo hastahaneye gitmek istemiorum bilgilendirirseniz sevinirim. …
  Göğsünüzü elleyerek kontrol edin fazla bastırmadan ve eğer şişlikler varsa mutlaka doktora gidin. Meme kanseri makalelermzi okuyun. Geçmiş olsun
  Sağlık27 Şubat 2011 e
  benim her iki göğüsümde şişkinlikler morluklar oluyor bağzende çok az sıvı geliyor bu ağrılar bazen dayanılmaz oluyor beni çok korkutuyor
  Sağlık28 Şubat 2011 e
  bnmde göğsm agryo soğktan olur diolar ama doktora gtmedm önmli bişe deildir die gtmiyorm sizce önmli midir???
  Üşütmüş olmanız göğsünüzde ağrıya nedenolabilir. Bu ağrı genelde bir daralmayı beraberinde getirir zor nefes alırsınız. Doktora görünmeniz daha doğru olacaktır.
  Sağlık28 Şubat 2011 e
  benim sıklıkla sol kolumda uyuşuşluk oluyor ve nefesim daralıyor nefes alamıyorum acaba neden olabilir
  Sağlık2 Mart 2011 e
  Ben 16 yaşındayım ve 1 haftadır kalbimde sıklıklarla hafif ağrılar var ama bu günlerde çok sıklaştı.1 haftadır hiçbir şey yemek istemiyorum bu yüzdende azar işitiyorum:D Yardımcı olacak olan var mı?Şimdiden teşekkür ederim..!
  Sağlık7 Mart 2011 e
  mrb benim sag gogsumde surekli bir sekilde batma sikisma gibi bir agri var ancak cok siddetli degil. ani bir sekilde gulerken yada siddetli oksurdugumde dayanilmaz bir agriya donusuyor. nefes almakta brz zorlaniyorum su anda. cvp verirseniz simdiden tesekkurler
  Sağlık13 Mart 2011 e
  son 1 aydır göğüsümde ara ara ağrı hissediyorum çok tuhaf ve değişik bir his.diğer ağrılardan kolayca ayırt edilebilir şekilde bir ağrı bu.sırtıma ve sol koluma doğru sızım sızım yayılan bir ağrı geliyor sonrasında .mide bulantısıda buna eşlik ediyor.nefes alış verişlerim hemen değişiyor.acaba kalp krizi geliyorum mu diyor. .teşekkürler…
  Sağlık14 Mart 2011 e
  Benim de sol gogsumun altinda bir agri var uzun zamandir olan bir agri acaba kalp ile ilgili ??
  Sağlık14 Mart 2011 e
  merhaba ben 27 yaşında bir bayanım sigara kullanıyorum sol göğüsümün yukarıya doğru olan kısmında elimle dokunamayacak kadar ara sıra gelen ağrı hissediyorum bazen boynumda tutuluyormuş gibi oluyor ve vücudumda sürekli kaşıntılar olmaya başladı sebebi ne olabilir doktora gidip kötü bir haber duymak istemediğim için burdan yazdım yardımınız için teşekkürler
  Sağlık19 Mart 2011 e
  ben 13 yaşındayım kurban bayramının ikinci günü göğsümde ağrı nefesimde daralma tırnaklarımda ve bileklerimde morarma halsizlik ve yorgunluk oluştu nöroloji,kardiyoloji,romatoloji,dahiliye,çocuk uzmanı,aile hekimi ve yapılması gereken tüm tahliller yapıldı sadece ASO 613 çıktı nöroloji uzmanı günde bir tane 100`lük coraspin kullanmamı söyledi morarma kalmadı ama göğüs ağrısı ve halsizlik devam ediyor ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız çok sevinirim boy 1.85 kilom 70 teşekkürler
  Sağlık22 Mart 2011 e
  Merhaba,
  benim de yaklasik 1 senedir sol gogsum agriyor.
  Son 5 gundur de hic durmadan agriyor ve sirtimin sol tarafina da baski yapiyor.
  Elimle kontrol ettim gogsumde herhangi bir sislige rastlamadim.Baska da bir sıkıntım yok agri haricinde.gogus ultrasonu cektirecegim ama birsey gozukmezse herhalde eko-efor derler degil mi?
  Sağlık22 Mart 2011 e
  Ben 14 yaşındayım,ve gögüsümün alt ve kolumda uyusukluk oluyor arada bi boşluklarımada vuruyor ama çok fazla degil ama birden bıcak saplanması igne batması gıbı bırşeyler oluyor lutfen benı bılgılendırırmısınız ?
  Sağlık3 Nisan 2011 e
  mrb 23 yaşında bir bayanım ve yaklaşık üç gündür sağ göğsümün alında inanılmaz bir ağrı var, özellikle gece yattığımda ve derin nefes aldığımda, doktora gittiğimde üşütmüşsün dedi ilaç verdi ve ağrı geçmezse akciğerde baloncuk patlaması olabileceğini söyledi. aslı varmıdır acaba_? Yada olma ihtimali nedir_?
  Sağlık4 Nisan 2011 e
  SELAM ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 2 AYDIR SOL GÖGSÜMDE AGRI OLUYOR KALP DOKTORLARI BİRŞEY YOK DİYOR AMA BENDE SOL baş PARMAGIM VEDE KALPBE BIÇAK SAPLANIYORMUŞ GİBİ OLUYOR VEDE SİNİRLENİYORMUŞ GİBİ OLUYORUM HANGİ DOKTORA GİTMEM GEREKİYOR GEÇELERİ ÇOK FAZLA AGRIM OLMUYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ TŞK
  Sağlık7 Nisan 2011 e
  Sol ve sağ göğsümde ağrı var ara sıra ellerimde iğne batarcasına ağrılar oluyor.32 yaşındayım sigara kullanıyorum.Ara sıra sol göğsümde baskılanma oluyor.Ve ellerim uyuşuyor.Lütfen beni bilgilendiriniz.
  Sağlık19 Nisan 2011 e
  Merhaba, benim yaklaşık 2 aydır sağ göğsümün altında öküsürünce,derin nefes alınca, hapşurunca, ve sağ tarafıma yatınca müthiş bir sancı oluyordu.Doktora gittim emboliye akciğer tomogrofisi çekildi sol tarafta daha fazla olmak üzere buzlu cam görüntüsü çıktı.Damarlarda bir tıkanıklık yokmuş.Pnömoni sonu dedi doktorum antibiyotik ağrı kesici ve seretude verdi. İlaçlar biteli 2 hafta oldu.Fakat ağrıda herhangi bir azalma olmadı.bir başka doktorda kas ağrısı olabilir diyor. sizin yorumlarınızı bekliyorum ne yapmam gerek.çok teşekkürler
  Sağlık20 Nisan 2011 e
  Arkadaslar yasım 13 kalbime sanki iğne batıyormuş gibi bir sancı giriyor ve derincesine nefes alınca bu daha fazla acı veriyor lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler ( doktorlara gittim sevk veren oldu ayrı illerde doktarlarada gittim ama bişey yok diyip geri geldim ?? ) :/
  Sağlık1 Mayıs 2011 e
  Merhaba, 14 yaşındayım ve sol göğüsümün altından kalbimin ortasına kadar felaket Bir ağrı var yaklaşık 3-4 aydır. Ne yapmam gerek? Admin cevaplarsa cok memnun olurum…
  Yüksek ihtimalle büyüme ağrısından şikayet ediyorsunuz. Özellikle genç kızlarda 14-16 yaşlar hızlı büyüme kaydedilen br dönemdir dolayısıyla bu dönemde de büyüme ağrıları artmaktadır.
  Sağlık2 Mayıs 2011 e
  Merhaba 19 yaşındayım. Söyle bi sorunum var. yaklaşık 3 gündür normal dururken, yürürken, derin nefes alırken falan bi sorunum yok. O kadar kalp hastalıkları belirtilerine baktım ama benzer bi sorun bulamadım. Ama sorun şu şekilde kendini belli ediyor. Koşarken, zıpladığımda yani kısacası sarsıldığımda kalbimde ağrı hissediyorum belkide göğsümde bilmiyorum. Yani 3-4 gündür bu sürekli var hiç geçmedi sarsıldığım an acıyo neden olabilir ? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..
  Sağlık27 Mayıs 2011 e
  merhaba benim de aynı sizin gibi sıkayetlerim var benim kalbime ağrı giriyor nefes alamıyorum ve bayılacak mış gibi olyorum ama doktora gittim stresten oluyomuş öğle dedi ama ben inanmıyorum . günde 2 defa fılan oluyor hatta 3 de oluyor ne yapacağımı bilmiyorum lutfen yardım edin
  Yaşım 14 ve 45 kiloyum . ve bu nerdeyse 1 haftadır sürüyo.
  Sağlık27 Mayıs 2011 e
  merhaba benim yaşım 14 ve 45 kiloyum
  benim kalbime ağrı giriyo nefes alamıyorum bayılcaak mış gibi oluyorum ve ben anasağlığa gittim stres yapma dedi gecer dedi ama geçmiyo ve bu ağrı günde 2 veye 3 kere oluyo ne yapacağımı bilmiyorum
  lütfen yardım edinn
  Sağlık28 Mayıs 2011 e
  27 yaşındayım bu bahsettikleriniz hafife alınacak şeyler değil ama genel olarak hepimiz aynı sorunları yaşıyoruz ben panik atak hastası oldum ve araştırdığım kadarıyla panik atak hastaların çoğunde reflü problemi var stres korku bunalım direk miğdeye vuruyor girmediğim test kalmadı 3 defa acilde yattım bugün fazlasıyla canım yanıyor psikolojik diyip geçiyorum .her birşeyi denedim bu ağrılardan kurtulamadım bu son zamanlar da mideye hortum inecek. buraya yazarken bile bu sıkıntıyı çekiyorum.
  aklın yolu bir
  en birinci sigarayı bırakacaksınız
  herşeyi oluruna bırakacaksınız.
  kafanızı rahat tutacaksınız
  ve en önemlisi ibadet edeceksiniz.
  ben bunları yapmıyorum bende sizin gibi çekiyorum.
  allahtan hayırlısı…
  Sağlık29 Mayıs 2011 e
  iyi qünler hocamm butun insanlarımızı bilinlendirdiginiz icin tsk ederim hocam ben 18 yasındayımm strest istee daraldıgımda bu kalp sorunu bende olduu bazenn sol gogsum agrıyooo bezen hic agrımıyo skıntıdan olabilirmi ve bide karıon bolgemde agrı oluyodu komple cek yap yaptım bişi cıkmadı acaba stresten midiryaa
  Sağlık1 Haziran 2011 e
  arkadaşlar benim sol mememin üstü biraz bastırınca ağrı oluyor ama memede kitle fln yok çok korkuyorum yaşım 17
  Sağlık5 Haziran 2011 e
  merhaba ben 34 yaşındayım sol koltuk altından göğsüme doğru durmadan tekrarlayan sıkışma ve ağrı var nefesim sıkışıyor lütfen acele cevap yazar mısınız teşekkürler
  Doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz. Birden fazla doktora görünürseniz daha iyi olacağını biliyoruz. Geçmiş olsun
  Sağlık9 Haziran 2011 e
  Merhaba ben 35 yasindayim 5 ay evveli adet dönemime yakin sag gögüs agrisi oluyordu ama adet olunca geciyordu,1 aydir sag gögüs agrim gecmiyor koluma kadar yayildi agri ,kasinti birde uyusukluk var gögsümün üst tarafi ve uc tarafinda agri. bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.. doktora gitmedim simdilik,,,
  Sağlık12 Haziran 2011 e
  mrb benım sıkıntım sag gogsumun altında asırı bır arı var nefes alıp verırken cok zorlanıyorum batma oluyo gecer dıye bekledım ama 1 gundur gecmedı ve asırı halsızlık mevcut bıde uyusmam butun bedenımde bunun sebe nedır cvbınız ıcın sımdıden tşkr ederım bu arada 26 yasındayım
  Sağlık14 Haziran 2011 e
  17 yasındayım ilk Sağkolum ağrımaya basladı daha sonrada sol kolum arıodu şimdi sol ayağımda arıo göğüs kafesimin ortasında bi şişliq hissediyorum bazen zor nefes alıyorum sebebi ne ola blir lütfen yardımcı olun
  Sağlık15 Haziran 2011 e
  ben burhan 30 yasındayım.kalp cevresinde bazen agrı oluyo..durduk yere yorulma, heyecan vb.olmadan..veya kramp gibi bişey(agrının tam yorumunu yapamadıgım için kramp veya agrı diyorum)2-3 dakika bekledikten sonra(tabii kıpırdamadan)geçiyor.bir kac kez doktora gittim ama hiç bişeyimin olmadıgı söylendi..ama bu agrılara neyin sebep oldugunu öğrenmek istiyorum…teşekkürler
  Sağlık25 Haziran 2011 e
  merhaba 2 haftadır durmadan devam eden sırt ve göğüs ağrım var derin nefes aldıkça ağrı şiddetleniyor ve nefesim kesiliyor geceleri uykumda bile ağrıyor çok korkuyorum dr gitmek istemiyorum lütfen yardımcı olun lütfen
  Sağlık26 Haziran 2011 e
  LÜTFEN BANA CEVAP VERİN BEN 12 YAŞINDAYIM GÖĞSÜMÜN HEMEN ÜSTÜNE BIÇAK SAPLANIR GİBİ BİŞEY OLUYO NEFES ALIRKEN YADA YAN FİLAN YATINCA NEDEN BİLMİYORUM BANA CİĞERLEİRNİ ÜŞÜTMÜŞSÜN ONDANDIR DİOALR DOKTARA GİTMEDİM ÖLÜMCÜLMÜ KORKUYROM BURDA ÖLE AYZIO
  Sağlık6 Temmuz 2011 e
  ben 41 yaşındayım arasıra sigara içiyorum göğsümün sağ tarafı ağırıyor ve nefesim kesiliyor nede acaba
  Sağlık15 Ağustos 2011 e
  sol göğüsüm ağrıyor ağrısı 15 dk sürüyor bekleyince geçiyo bu durum haftada 2 3 kez oluyo neden acaba
  Sağlık22 Ağustos 2011 e
  oncelıkle merabalar 3 yıl once doktora gıttım gogus agrısı ıcın bısı yok buyue agrısı dedıler arada gene agrıyordu ama bu 3 gundur durmadan agrıyor oruc utuyorum o yuzden olabılırmı?
  Sağlık24 Ağustos 2011 e
  merhaba bn 16 yaşındayım sol göğsüm çok sıkışıyo o an zorlancak bişey de yapmıyorum bi kaç gün sadece sol tarafımda oluyodu ama bi kaç gündür sağ tarafta da olmaya başladı.
  Büyüme ağrılarından söz edebiliriz. Durumunuz hızlı büyüyen dokularınızdan kaynaklanıyor.
  Sağlık9 Eylül 2011 e
  s elam benım solgöğsüme gece uyurken anıden gırapgıriyor 38 yaşındayım
  Sağlık19 Eylül 2011 e
  Mrb Hocam ben 17 yaşında bir erkeğim ve şuan size saat 3:34 bu mesajı yazıyorm benim sorunum şöyle;
  Gece 12de hiç bir sorun olmayan dişimde ağrı başladı kuvvetli bir ağrı 01:00 kadar ağızda sus bekletme gibi yöntemlerle biraz ağrısı geçti ve uyumaya çalıştım zorda olsa uyumayı başardım derken saat 03:00da göğsümde bir ağrıyla uyandım sıkışma ağrı ve nefes zor alıyordm tekrar uyumaya çalıştım ağrısı vs. uyuyamadım ve önceleri 1-2 kere olmuştu bu kez çok kötüyüm ve uyuyamayınca nette araştırırken bu siteyi buldum ve mesaj yolluyorm lütfen cevap verin.
  Sağlık28 Eylül 2011 e
  benım kalbimin tam üstü agrı 3 haftadır hep agrıyo zaman zaman çok oluyo ekg efor hepsını yaptırdım bişiyin yok dedıler ilaçta vermediler agrım geçmiyo uyurken gezerken ama koşarken çalışırken öle bi agrım yok neden cevap yazarsanız sevirim?? yaşım 24
  Sağlık13 Ekim 2011 e
  merhaba hocam ben 32 yasındayım sıgarıyı bıraktıktan sonra gogsumde agrılar basladı sıgarı bırakalı 20 gun oldu ve ılk baskarda cok farklı agrılardı ama sımdı hafıf bı agrı var gogsumde ve sag kolumada etkı edıyo bogazımda yanma oluyo aksam uzanım yattıgımda uykuda agrı olmuyo sabah kalkınca da agrı yok ama oleye dogru baslıyo sebebbını ogrene bılırmıyım
  Sağlık15 Ekim 2011 e
  ben 17 yasında erkegım depresyon belırtıleri war.sağ göğsümde gelişti sıra sol tarafa geldı kalbımn çevresınde agrı oluyo ve bu agrı hemen gelip geçiyo sankı kalp atıslarımıda değiştriyo.2 kez doktora gittim devlete ve özele gittim hiç bişi çıkmadı.acaba büyüdüğümz ve geliştimz için mı bunlar oluyo ayaga kalktıgımda kafam dönüyuo ve kalp atıslarımı hissedıorm.sorduklarım ergenlıktendır dıolar lütfn bilgilendırrmısınz.
  Sağlık31 Ekim 2011 e
  Merhaba ben 20 yaşında Benin hiç ağrılarım yok hasta da değilim ama son 1-aydır iki göğüm ağrıyor elim bile diyince ne yapmalıyım
  Sağlık1 Kasım 2011 e
  Merhabalar benim 1 ay önce yataktan kalkarken gögsümde kasılmalarla başladı bir hafta gibi bir süre ile kalbim sonrasında sol böbrek kısmı sonrasında miğdem ve sonrasında gögüs ve kola doğru ağrılar başladı fakat bu ağrılar sık sık ve aşırı derecede ağrı değil kalpte hafif batma gibi doktora gittiğimde ekg temiz ultrason temiz kan ve idrar temiz efor temiz akcğer filmi temiz ve Kardiyoloji bölümündeki gerekli tahliller temiz çıktı ve bana su anda reflü teşhisi konuldu şu an için ilaçları kullanıyorum bakalım inşallah teşhis doğrudur ama siz siz olun yinede kafanıza takmayın unutmayınki herşey sizin elinizde kafanıza takarsınız dahada kötü olur çünki ben çok taktım.
  Sağlık13 Kasım 2011 e
  merhaba ben 15 yaşındayım. ve benimde göğüsüm belirsiz aralıklarla ağrıyor. tam geçti derken.. bu bana daha öncede 2-3 defa olmuştu. bugün araştırayım dedim. iyikide araştırmışım yarın doktora gidicem. bunun nedenlerinden biri çok aşırı cola içmekten olabilir mi? merak ettiğim bu. ayrıca daha öncede doktora gittiğimde doktor bronşit olduğumu söylemişti.. şimdiden tşkler.
  Sağlık24 Kasım 2011 e
  merhabalar benm yaşım 18 sol göğsümde agrılar beliriyor koluma da vuruyor buda beni çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım ?
  Sağlık6 Aralık 2011 e
  selam ben 20 yaşlarındayken sol tarafımda kalbimin yanında ağrılar vardı doktora gitdim devlet hastanesine doktorlar muayene sonunda 1 şey yok dediler aradan 4 yıl geçti bu defa özel hastaneye gittim yine 1 şey çıkmadı :) doktor beylere soruyorum SPOR YAPIYORUM MEKİK ŞINAV BARFİKS onun ağrılarıdır deyip geçiyorlar
  Sağlık26 Aralık 2011 e
  merhabalar bende 17 yaşındayım ve gögsümün ucunda bazen agrı, var
  Sağlık29 Aralık 2011 e
  bn 16 yaşındayım son gülerde kalp ağrım ve göğsümün orta hat kemiği arkasında ve orta hatın hafif sol tarafımda ağrı vee sıkışmaa varr bıri bana soylesn lütfenn şimdiden teşkkrler

  tolgahan

  16 yaşındayım sol kolum ve göğsümün sol tarafında etkin ağrılarım var bazı geceler uyuyamıyorum nerdeysesol tarafıma hiç yatamıyorum bazen sol kolum uyuşmuş gibi oluyor bazı geceler ağrıdan ujyuyamaz oldum artık geceleri içimi korku kapplıyor

  deniz

  benim solgöğsüm sürekli ağrıyor.bazen bıçak saplanmış gibi oluyor. neden?

  Haydar

  Merhaba gögsümün tam ortasi agriyor midenin üstü kemigin tam arkasi mide asidi vardi bi aralar doktora gittim biraz iltaap varmis.ve bu agrilar spor yaparken geciyor tsk

  Eylül

  Merhaba bazen benimde sol tarafıma ağrı giriyor. Ancak bu ağrının tek sebebi kalp olmayabilir. Gaz sancısı da olabilir.Kardiyoloji dr una görünürseniz detaylı tahlillerin yapılması isteğinde bulunun ve mümkünse araştırma hastahanesine gidin.

  hülya

  ben 12 yaşındayım çoğunlukla sol göğsüm ağrıyordu 1,5 aydır ağrıyor. bu yaşlarda kalp krizi geçirilmezmiş. ama film çekildim birşey çıkmadı yanlız kalp cızırtılı atıyormuş neden acaba? bu son 2 gündede sağ tarafıma aksadı. yemek sırasında oluyor, ve durup dururken ağrıyor. korkuyorum tekrar ağrımasın ve göğsümü kil gibi soyulabilen sarı sarı lekeler çıkıyor nedendir acaba?

  Bu yaşlarda göğüs bölgesinde hem yüzeysel hem de kaburgalara inen ağrılar yaşarsınız. Bu ağrılar büyüme ağrılarıdır. 16-18 yaşına kadar giderek azalan ölçülerde bu ağrılarla sık sık karşılaşmanız doğaldır. Telaş edecek bir durum değildir. Şu makaleyi bir okuyun isterseniz. Büyüme ağrıları: null

  emine düz

  kürek kemiğimin altından saplantı gibi sancı giriyo bunun nedir ?

  Meryem

  Ben 33yasindayim bir haftadir sol gosum agriyo cok elimi deyiNce cok agriyo hareket edinCe cok agriyo gece sol tarafini donuce cok agriyo sol tarafimin kurek oartadida cok agriyo ne den ol dugunu cok merak ediyom kalpmi

  musa

  sayın doktorum beniakciyerlerimde boloncuk dediler amaliyat istediler olmam gerekiyormu olmasam zararı olurmu birde bitkisel ilaç dene dedileronuda şuanda yiyorum ısırgan otu karakovan balı yumurta kabuğu karışımı birde ayreten keçiboyuzu balı beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla.

  Her ne yaparsanız yapın ama mutlaka doktorunuza danışarak yapın. Çok önemlidir. Doktorunuza güvenemiyorsanız başka bir doktora başvurun. böylece en doğru kararı verirsiniz.

  Göğüs Ağrısı Ameliyatı Tehlikeli midir?- musa

  sayın doktorum beni bilgilendirdiniz için çok teşekkür ederim size bir şey daha sorsam, ameliyat tehlikeli mi? Ölüm tehlikesi veya felç gibi bir şey olur mu? riskli mi? beni bilgilendirir misiniz bu arada doktoruma güveniyorum ama korkuyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ederim.

  Size yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Sorularınıza gelince,
  Her ameliyat mutlaka tehlike barındırır. Ancak günümüz Türkiye’sinde tıp ve tıbbi müdahaleler çok gelişti. Bu tür ameliyatların tehlikesi neredeyse yok denecek kadar azaldı.
  Bu tür ameliyatlarda felç rastlanan bir tehlike değildir. Ölüm tehlikesi ise çok az da olsa vardır.
  NOT: DEĞERLİ ZİYARETÇİMİZ AMELİYAT OLMADIĞINIZ TAKDİRDE SİZİN İÇİN OLUŞACAK TEHLİKELER DAHA BÜYÜKTÜR. aMELİYAT OLMANIZI DOKTORUNUZA GÜVENMENİZİ VE DOKTORUNUZUN TAVSİYELERİNDEN DIŞARIYA ÇIKMAMANIZI TAVSİYE EDERİZ.

  yardim

  Benim nefes verirken gogus kafesim ve sol kalbim agriyor bazen mideme vuruyor ne olabilir

  elif

  Merhaba ben elif bundan yarim sene önce ailevi sorunlardan dolayi ylnizlik stress vs gibi durumlar yüzünden panik atak gecirdim ve bikac ay ilac kullandim fakat ömür boyu ilac almak istemedigim icin biraktim aslinda son bikac aydir düzelmistim ama bikac gün önce büyük bi sinir krizi yasadim ama kimse o durumumu görmedi cok kötü bi durumdaydim ve nefes almakta zorluk cekiyodum.. bugün ise sol gögsümün üst kisminda yani ortasinda bi agri hisediyorum ve nefes darligi cekiyorum bunun sebebi nedir lütfen yardimci olun cok korkuorum…..

  cansel

  merhaba yaklaşık 1 haftadır sol göğüsümde şiddetli ağrıllar oluşuyor genellikle 4den sonra ağrımaya başlıyor bunun sebebi nedir? 15 yaşındayım.

  Bu ağrılar genellikle büyüme ağrılarıdır. Gelişme çağlarında siz erken ergenlerde sıkça görülebilir. Zamanla ağrılı durumlar ortadan kalkacaktır. Ancak eğer göğüsten başlayan ağrılar dolgun bir şekilde boyna oradan da sol kola doğru ilerliyorsa bir doktora görünmenizde fayda vardır.

  beyza arslan

  Merhaba benim sag ve sol göğsüme aniden sancı gibi bir ağrı giriyor çoğu zaman midem bulanıyor bel ağrısı da hafif var acaba bu aniden giren ağrıların sebebi nadir ?

  fredy

  Ben 16 yaşındayım daha doktora gitmedim. Kalbimde ara sıra sancı giriyor. Şöyle anlatıyım göğsumun sol tarafina sanci giriyo okadar siddetli olamasada bu biraz rahatsiz edici sinir bozucu. Bide gectikten sonra koluma sanci giriyo ama hemen geciyo. Hareket ettigimde nefes aldigimda sanci giriyor kalbime. Cok stres yaptigim seyler var sekerli seyleri cok severim yerimde ama abartilcak kilom da yok bu neyden kaynaklaniyo lutfen soyleyin.

  Muayene edilmeden durumunuzun anlaşılması güçtür. Ancak sizin yaşınızda genelde gençler büyüme sancıları dediğimiz durumlarla karşılaşırlar. Kalbimizdeki sancıların asıl nedeninin kaburga kaslarınız olduğunu bilmelisiniz. Ancak yine de durumunuzun mutlaka uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi şarttır.

  asude

  Meraba ben 15 yaşındayım. Sol göğsüme arada cok derin olmasada iğne batıyor gibi hissediyorum. Sonra sol göğsümdeki ağrı bitiyor sağ göğsüm ağrıyor.Arada da başıma böyle oluyor. Telefonla sanırım yaz tatili diye cok oynadim. Radyasyondan falan olabilir m? Annemlerle paylaşmak istemiyorum. Cok korkuyorum.

  Bu yaşlarda bu tür ağrılar gayet normaldir. Sıkıntı etmeyin. Ağrı sol kolun içine doğru uzanıyorsa ve boğazınızı tıkıyorsa sıkıntı vardır. Geçmiş olsun.
  Not: Bu tür ağrılar genellikle kaslardan kaynaklanır. Bu da büyümeyle alakalı bir durumdur.

  Şirin

  Merhaba ben 17 yaşındayım kalbimde sıkışma oluyor ve agrıyor zaman zaman yine yine agrıyor ve sıkışıyor doktora gittik birşey çıkmadı ama yinede korkuyorum çünkü hala devam ediyor

  Mert

  Merhaba ben de simdi okuldan geldim hava soguktu eve oturdum bir anda kalbimin ustu agridi ve migdemden geliyo gibiydi dusundum acaba soguttum ve gaz mi diye ama sormak istedim

  ayşe t

  merhaba ben 28 yaşındayım ve göğsü mün her iki tarafıda ağrıyor iki gündür ve 2hafta öncede boğazımdan balgamla birlikte kan gelmişti doktorada gitmedim bunun kalple yada akciğerle bir ilgisi varmıdır doktora gitmelimiyim beni bilgilendirirmisiniz acil

  nehirka

  merhaba ben 26 yaşındayım 3 aydır sol göysümde agrı sancı kol uyuşması baş agrısı var ama hergun hiç geçmiyor kadrolıjiye gittim butun tektikler yapıldı hiç bi sorun yok dedi ama agrı geçmiyor 7 aylık bebeyim var emziriryorum cookta korkuyorum bişey olacak diye beni bilgilendirin

  Arda Yav

  Merhaba ben 13 yaşındayım göğsüm ağrıyor 50 veya 55 kilo civarındayım geçen beden dersinde basketbol oynarken ağrımaya başladı ben normalde evde hep bilgisayar başında oyun oynayan biriyim anneme dedim annem hep evde oturduğundan dolayı vücudun alışamamış dır dedi acaba önemli birşey olurmu. LÜTFEN SÖYLEYİNN

  melike

  Merhaba ben 16 yasindayim sol göğüsümde çok şiddetli olmasa da bir ağrı var ve bu ağrı sırtıma yayıldı.Arada bir tekrarlaniyor ve saatlerce geçmiyor.ciddi bir durum olabilir mi yoksa ergenlikten mi kaynaklanıyordur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Bu ağrının ortaya çıkış şekli çok önemli durup dururken ortaya çıkan ve arar ara olan ağrılar genelde büyüme ağrısıdır. Bu ağrı nefes alıp verdikçe artma eğilimi gösterir. Öksürük ve ateşle gelen göğüs ağrısı önemlidir. Nefes darlığı da yapan göğüs ağrısından dolayı bir doktora görünmeniz şarttır.

  Mehmet

  koşunca sağ göğsümün üst tarafı hemen omuz kemiğin altı ve yine sağ tarafta göğüs kafesimin altı sanırım dalak oluyor futbol oynarken ağrıyor sanırım bi anda çok koştuğumda oluyor sizce ne olabilir yaşım 17

  Sümeyye

  Merhaba. 19 yaşındayım. Sağ göğsümde özellikle son 2 gündür aniden başlayan iğneli bir ağrı oluşuyor. Ve ne yazık ki çok keskin bir ağrı oluyor. O kadar önemli olduğunu düşünmüyordum açıkçası strese bağlıyordum. Ancak yukarıda dediğiniz gibi boğazımda bir tıkanma oluyor. Ne gibi bir sıkıntı olabilir ki?

  ilayda

  Meraba.ben 14 yaşındayım 15e gireceğim.bugün oturuyordum ve bir sebepten dolayı ağlamistim.sonra birden sol göğsume bir ağrı girdi boyle iğne batırırlar gibi ama sol koluma doğru falan ilerlemedi sadece sol göğsumde. Ve geçmedi.çok korkuyorum hatta ağladım bile lütfen beni rahatlatacak birşey söyleyin nolur cevap verin lütfen.annem evde yok . çok korkuyorum.

  Öykü

  Ben bir sene önce panik atak yaşadım herşeyim yapıldı bişey cıkmadı şimdi ise kalbim sürekli agrıyo sıkıntı lıyım hep sol kolum sgrıyo ve cenemdede agrı oluyo neyapmam gerekiyo kütfen yardım edin korkuyorummmm

  melisa

  Merhaba ben 14 yaşındayım.Sol göğsüm ağrıyor genellikle alt tarafı.büyüme olduğunu sanmıyorum çünkü diğeri ağrımıyor.

  fidan

  Merhaba ben 22 yasindayim
  Bir haftadan fazla sol gögüs agrim var ama bu nefes alirken falan bicak gibi kalbime saplaniyor zamanla boynuma sol koluma ve kürek kemigime vuruyor daha cok yeni hamileyim ne yapmaliyim lütfen yarim edinn

  aykozgl

  Merhaba ben 15 yaşındayım.Sol göğsümde ağrı oluyor ve kalbin alt ve üst tarafındaki kemiklerde ağrıyor.Ara sıra göğsümün sağ tarafıda ağrıyor kötü bişey varmıdır ?

  sibel

  Ben 35yasindayim goğus kafesinin ortasında surekli bir ağrı var ve güldüğum zaman da sanki ggöğüsume bıçak sağlıyorlar gibi bir ağrı olusuyor. Memografi çektirdin temiz çıktı , kalbimde ise ritim bozukluğu haricinde bir sorun bulunamadı sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

  Hakan

  Merhaba sol gogus ustunde sol kolumda boynumda siddetli agrilar oluyor kalbim sikisiyor gibi oluyor hareket edemiyorum derin nefes alamiyorum sanki bir sey batiyormus gibi oluyor 17 yasindayim sigara kullaniyorum her turlu eko ekg eforlu ekg kan testi gibi testlerden gectim ve tertemiz deniyor ama agrim hala var bir kas agrisi mi cozemedik doktora sigarayi soylemedim bir etkisi olur mu?lutfen yardim edin

  turkan

  ben 34 yasindayim bu sabahtan beri sol gosum ve kolum agriyor.kalple ilgili birsey olur diyede cok korkuyorum.

  zekara

  Merhaba ben 18 yaşındayım 2 saat kadar önce göğsümün ortasında bir sıkışma olmaya başladı belirsiz aralıklar la devam ediyor nefes alırken de göğsüm batıyor ve boynum ağrıyor önceki günde hafif göğüs ağrısı çekmiştim ne olabilir acaba?

  Mevsimlerin döndüğü bu zamanlarda kas spazmları bu tür ağrılara neden olabilir. Bir doktora görünmenizde fayda var.

  Derya07

  Ben 17 yaşındayım sağ göğsüm şişti ve kızardı ağrım çok fazla lütfen yardımcı olun…

  Doktora gitmekten başka çareniz yok. Eğer bu şişliğe ateş de eşlik ediyorsa vakit kaybetmemenizi tavsiye ederiz

  Mucahit

  Merhaba hocam ben 19 yasindayim. Hocam ucakla bir yere gittim. 2 gun sonra gogsumde agrilar olusmaya basladi. Yani ucakta korktum biraz. Kardiyologa gittim 6 defa ekg 2 eko ve 1 efor cekildim ve hic birseyin yok dediler 3 defa akciger filmi 1 defa solunum fonk. Testi ve akciger tomografisi cekildim hicbirsey yok dediler. En son norolojiye gittjm boyun duzlesmen var dedi. Ama gittikce daha kotu oluyor. Yani surekli kalp zannediyorum. Ayrica gunboyu carpinti oluyor sol kolda uyusma boyun ve bas agrisi ayrica reflumde var. Yani hayattan bıktım resmen. Surekli aklima kalp damar tikanikligi geliyor. Sonra kosmaya basliyorum surekli kostuktan sonra agri oluyosa kalp hastasi oldugumu zannediyorum surekli lutfwn yardimci olun :(

  Sener

  Merhaba, ben 25 yaşındayım yaklaşık olarak 10 gündür sağ göğsümde ağrı var. Genellikle ayakta durduğumda başlıyor ve uzun sürüyor. Bununla birlikte sırtıma vuruyor. Bazen haraket edemez hala geliyorum. Uzanıp dinleniyorum sonra yavaş yavaş yaklaşık olarak 15-20 dakika sonra hafifliyor. Neden olabilir acaba? Yardımınız için teşekkür ederim.

  Bir kalp doktoruna görünmeniz uygun olacak. Göğüs ağrısına neden olan bir çok etken var. Sırasıyla kardiyoloji, göğüs hastalıkları bölümüne muayene olunuz.

  Ordan gedik

  Merhaba ara sıra sol göğsümde sanci oluyor ve uzun süre devam ediyor vücudum hareket ettikçe sanci çoğalıyor sancısı ne ile bilir yaş 26

  aliosman güner

  3 günden beni öksürüyorum ama şimdi göğsüm ağılaşma başladı sürekli terliyorum aldığım ilaçlardan soğuk aldınlığa başladı hastalığım geçmedi hala bazen titriyorum öksürürken

  Fb

  Merhaba ben 17 yaşındayım göğüslerim 1 senedir ağrıyor sürekli dokunsamda dokunmasamda nedenini öğrenebilirmiyim?

  Büyümeye bağlı ağrılar olduğunu düşünüyoruz. Hormonlar etkinliğini artırdıkça testislerde, göğüs bölgesinde, kaburgalarda belde ve özellikle eklemlerde sıkça karşılaşılan durumlardır. Eğer bu ağrılarla birlikte göğüsten akıntılar gelirse mutlaka bir doktora başvurunuz.

  Müslüm Meral

  yorumlarınızı okudum benim kalbimin sağ tarafına sanki bıçak saplanırmış gibi yanıyor. açaba nedendir ciddi bir sorun ise lütfen benim e posta adresim ile bana döne bilirmisiniz

  Çakmak

  Merhabalar benim annem dün akşam birden uyandı göğsünün altında birden yanma oldu sanki üzerine acı birşeyler dökmüş gibi olmuş ve aniden ter basmış birde kalbi hızlı hızlı çarpmaya başlamış nedeni nedir acaba söyleyebilir misiniz ? Rica etsem..

  sahi

  Merhaba ben 17 yasindayim yaklasik 2 haftadir oksurukle karsi karsiyayim bazen nadir olsada uykudan uyandiriyor vede nefes alirken sol ciger tarafim ariyor bunun nedeni ne olabilir.(geçen senede ayni derecede öksürük oluyordu ama gecmisti)

  hasta

  Merhaba ben 12 yasindayin yaklasik 1,5 aydir sol gogsum agriyor. Hareket edince,uzun nefes alinca birden agrisini daha cok bastiriyor. Sagıma dogru yattığımda agrisi azaliyor.Esnedigimdede agrısı artiyor. Cevaplarınızı bekliyorum…

  Gamze

  Merhaba 17 yaşındayım sol göğüsümün üst tarafı ağrıyor sizce ne olabilir ama kalp tarafında deil üst tarafında lütfen cevap yazabilirmisiniz doktora gitmelimiyim?

  zafer

  bende 2 yıldır sol göğsümde ağrı var gezici ve noktasal kardiyolojiye çokça muayyene oldum bişey yok dediler ağrılarım bazen göğsümde bazen omuzumda bazende sırtımda oluyor geziyo yani

  Sevgi

  Merhaba ben17 yaşındayım sol göğüsümün 1tarfında sert bişi var yuvarlak şeklinde hareket filan ettirebiliyorum bu durum çok sinirimi bozdu lütfen yardım edin

  Ziyaretçi

  Merhaba ben 14 yaşındayım ve göğsümün tam ortasında ağrı var. Nefes aldığımda ağrının etkisi artıyor. Bu ağrı hareket ettiğimde bütün vücuduma yayılıyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

  Eğer kaza yada hastalık türevi olumsuzluklar yaşamadıysanız. Bu ağrılar büyüme ağrılarıdır. Hemen hemen her insan ergen çağlarında bu tür ağrılarla karşılaşmıştır. Buradaki linkten büyüme ağrıları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Telaş etmenize gerek yoktur.

  ABAY

  iyi günler. benim göğsümde akşam yattığımda göğsümün ortasına bıçak batması şeklinde ağrı oluyor.kalktığımda düzeliyor.yatıyorum geri başlıyor.3 yastık koyarak yattığımda ise hiçbir sıkıntı ağrı olmuyor. uyku apnesi dediler küçük dil uzun dediler ameliyat oldum yine düzelmeDi. burnumun üst tarafında sıkışma var dediler lazer ameliyat ı oldum ama yine olmadı. 10 seneden fazla oldu ben bu ağrıyı çekiyorum. gitmediğim doktor ve bölüm kalmadı.20 gün önce göğüs cerrahi doktoruna gittim.yapılan tetkikler sternom kemiğinin sonunda 2 adet olmaması gereken kemik tespit edildi. bundan dolayı mideye batma yaptığı söylendi. ben bunun neticesinde ameliyat oldum.ameliyat başarılı geçti. ama hala göğsümdeki ağrı aynı şekilde devam ediyor.inanın yaşama sevincimi kaybettim. bu ağrı hergün beni öldürüyor. çıldırmak üzereyim. bana bir tavsiye veya fikir verirseniz veya ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  sada

  merhabalar benim gosumun altında yanma var yırtıcı sanki biri gögusumu çektiriyo gibi için de ağırlık var baskı var sanki nefesimi bazen esneyerek alıyorum şuan gosumun üstü de yanıyo bişey gerdiriyo hani acikirsin da miden yirtilir gibi oluyorya onun gibi gösumdeki yanma ağırlık var gitmedim doktor kalmadı kalp için birsürü kan aldı temiz çıktı akciğer filimi de temiz ben neden böyleyim böyle yaşamak istemiyorum yardım edin allah rızası için 😢

  Mest

  Merhaba benım gosum cok agrıyor gogus agrısıyla bırlıkte sol kolum uyusuyor cenem sızlıyor sırtım agrıyor nefesim daralıyor kardıyolojiye gittim dahiliyeye gittim bişeyin yok sende reflü var dıyen oldu ilaç kullanıyorum gecmedi ayaga kalkmak istemiyorum ya yatmak ya oturmak istiyorum cok guc kaybı yasıyorum sebebi ne olabilir acaba?

  songul

  slm ben 17 yaşımdayım gogusum ortasındaki boşluk yatarken otururken hareket ettikçe ağrıyor neden acaba bana hızlı cvp verin çok korkuyorum

  Selma

  Merhaba hocam ben 23 yaşındayım ve sol göğsüm dokununca çok acıyor koltuk altına ve kollarımada yayılıyor bu ağrım sebebi nedir

  Yiğit

  Benim sol göğsümün alt tarafi ağriyor neden olabilir .

  Hastasanirim

  Gunduz yaklaşık alti saat göğüs ağrısı çektim. Hareketlerimi konusmami sınırlandırdi sanci seklindeydi limon yedim kas gevşetici ictim gecti. 12 saat geçti uzerinden şu an sol kolumda hafif bi ağrı var onemli midir

  bayanhasta

  Merhabalar, 22 yaşındayım yaklaşık 4-5 haftadır iki meme de de ağrı çekiyorum dokunamıyor hatta iç çamaşırı dahi takamıyorum. Adetlerim düzenli olarak devam ediyor, 1 aydır da nöroloji tedavisi ilacım olan depakin 500 mg kullanıyorum. Başka herhangi bir ilaç kullanmıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi Çalışmalar

  hasta

  Merhaba hayırlı akşamlar 20 yaşındayım ismim gizem sağ gögsümün üstü 1haftadır ağrıyor ve kasılıyor bazen çok yoğun oluyor bazen hafif sizce bunun nedeni nedir ve ciddiyeti varmıdır doktora gitmeme gerekmidir? sol gögsümde hiç ağrı yok sağ gögsümün üstünde var ..

  mehmet

  Merhaba, 15 yasindayim. Derin(çok) nefes alinca gogsumun ortasi agriyor. Sigara kullaniyorum ama gunde 1,2 kez.Napmam lazm ?

  Erhan

  Merhaba ben 33 yaşındayım aşagı yukarı ückundur öksürdügüm Zaman karın kaslarım çok kotu agrıyor nefes aldığım Zaman’da oluyor bunun sebebı ne olabilir yardımcı olursanız

  Zafer

  Slm ben 39 yasindayim benim sol göğsümde sızı var uzun zamandır bazen geçiyor

  Akin

  Hocam bikeresinde siddetli hapsurmustum gohsume agri girdi bu bazi hapsurmalarimda devam ediyoe ama her hapsurmamda degil bole agri giriyo kasilinca agriyor nedeni nedir

  Reyhan

  Merhaba. Benim bir seneye yakın göğüs kafesimde batar tarzda ağrı var. Geçen sene doktora gittim akciğerimin röntgeni çekildi ve bir şey çıkmadı. Ama ağrılarım arttı. Özellikle şu son günlerde nefes darlığı, baş dönmesi ve öksürük var. Balgamda çıkarıyorum. Birkaç defa kanlıydı. Öksürürken ciğerlerimde, sırtımda ve yan tarafımda ağrı oluyor. Bu belirtiler akciğer hastalıklarıyla ilgili değil mi? Akciğerlerimle ilgili bir sorun olsa geçen sene çekildiğim röntgende çıkmaz mıydı?

  Hasta

  16 yasımdayım orurken gogusumun sol tarafında agrı oluyor?bunun sebebi nedir sizce?

  Zeynep

  Merhabalar ben 26 yaşımdayım dün iki göğsümün arasında basınç vardı ve basınçla birlikte nefes almakta zorlandığımı hissediyordum bugün acilden göğüs doktoruna ve kardiyolojiye gittim ikisi de bir sorun olmadığını söyledi ama şuan sol göğsümde özellikle arka tarafında bir sızı hissediyorum ve derin nefes alınca arttığını ve sanki sol koluma doğru indiğini hissediyorum ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz?

  Bahsettiğiniz belirtiler plörezi yani akciğer zarının sıvı biriktirmesi olayını andırmaktadır. Bu sıvı bir çok etkene bağlı olarak akciğer zarında birikir. Genellikle derin nefes almalarda batıcı tarzda rahatsızlıklara neden olur. Göğüste dolgunluk, bazı durumlarda derin nefes almalarda sırta ve omuza yayılan ağrı gözlenir. Size tavsiyemiz konusunda uzman bir doktora muayene olmanız yönündedir.

  Mustafa

  Merhaba lar benim gõgsumun sol tarafında aşırı derecede ağrı var kardiyoloji doktoruna qittim bişey yok dedi ama ben satışından geceleri uyuyamiyorum sizce neden olablir

  Belgin oruz

  Mrb ben 34yasindayim iki gundur gogsumde agri var kolumda uyusma yok ama sirtimda cok agri var ara ara bulantim da var.bunun nedeni kalp rahatsizligimi yoksa soguk alginligi olabilir mi?lutfen yardimci olursaniz sevinirimm

  Selahattin

  Merhaba hocam ben 16 yaşındayım ve göğüsüm 3 gündür ağrıyor ve gün geçtikçe çoğalıyor tam orta yer hafif sol taraf kalple ilgili olduğunu düşünüp korkuyorum.Eğilince de çok ağrıyor ama başka bir yerimde ağrı yok.
  Büyüğüme danıştım ve spor yaptığım için olduğunu veya gelişme çağında olabildiğini söyledi. Sizin de düşünceleriniz benim için çok önemli hocam Allah razı olsun.

  Levent

  Iki gögsümün arasi tam cukurun oralarda baski var. Agri gibi .kolumda.sirtimda agrim yok.günde35. 40 sigara iciyorum sürekli hiriltim var
  Öksürdügüm zaman gögsümü bastiroyorum. cünki agriyor
  Acaba kalb belirtilerimi.sürekli halsizim.
  Yasim52

  yasemin

  Merhaba ben 18 yaşındayım bu sabah uyandığımda sağ göğüsümde ezilmişcesine bir ağrı vardı sonra o ağrı geçti gibi oldu ama sanki göğüsüm 10 kg ve vücüdüm kaldıramayacak kadar ağır gibi bir his var . ve bu göğüsümdeki ağırlık hissi birkaç gündür iki taraftada var ama baskın olan taraf sağ. yardımcı olursanız sevinirim ?

  hasta1

  Merhabalar benim göğüsümde tam ortasında bir şey var bastırinca ağrı yapıyor ufakti sanki büyüdüğünü hissetim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Topuk Çatlaması
Gözde Acıma Ve Batma Hissi
Siğara
Menenjit
Karın Ağrısı Nedenleri
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar ve Korunma Yolları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.