GÖĞÜS KIRIŞIKLIĞI NASIL ÖNLENİR?

Yüzünüzdeki ince deri, genellikle kırışıklıkları gösteren ilk yer iken, ne yazık ki, bu her zaman son olduğu anlamına gelmez. Göğüs bölgesindeki ciltte derin kırışıklıklar oluşabilir ve bu kırışıklıklar gömleğinin düğmelerini açmayı seven yada dekolte giyinen kimseler için endişe nedeni olabilir. Yüz kırışıklıkları gibi, göğüs kırışıklıkları da kollajen ve elastik liflerin yeterli üretilememesi yada bozulması, güneşe maruz kalma, göğüs veya yan tarafta uyuma alışkanlığının olması gibi tekrarlanan hareketlerden ortaya çıkabilir. Uygulanacak olan tedaviler göğüsteki kırışıklıkları azaltmak için yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşama 1

Günlük olarak göğsünüze topikal kırışıklık krem tedavisi uygulayın. Kırışıklık kremlerinin seçiminde özellikle retinol, alfa hidroksi asitler (AHA), kinetin veya bakır peptitler içeriyor olmasına özen gösterin. Bu kremler pahalı olabileceği gibi bu içerikleri reçetesiz olarak da bulabilirsiniz. Ancak, reçete ile satılan kırışıklık tedavisi kremleri kırışıklıkla mücadele eden maddeleri daha güçlü konsantrasyonlarda barındırmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Retinol İçeren Besinler Nelerdir?

Aşama 2

Uyku pozisyonunuzu değiştirmeyi deneyin. Mide ve yan tarafınıza uyuma göğüs kırışıklıklarına ve katlanmalara davetiye çıkarırken, sırt üstü uyumak ise göğüs kırışıklarının oluşumunu azaltmaktadır. Aslında, kırışıklık oluşumu göz ardı edilirse bilimsel olarak da en uygun uyuma pozisyonu sağ yanınıza doğru uyumaktır.

Aşama 3

Cildinizi nemli tutabilmek için bol su içiniz. Su cildi dolgun tutar ve geçici kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ayrıca cildin yıpranmasına neden olan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılmasına olanak sağlar.

Doğal Cilt Soyma Nasıl Yapılır?

Aşama 4

Ölü ve kırışıklığa neden olan cilt hücrelerini cildinizden uzaklaştırmak ve alttan gelen taze cildi ortaya çıkarabilmek için kimyasal peeling (soyma) yapınız. Kimyasal peeling aynı zamanda yeni cilt hücrelerinin büyümesini de teşvik eder. Cildiniz için en iyi kimyasal soyma türünün ne olduğu hakkında doktorunuzla veya estetisyeninizle konuşun.

Aşama 5

Cildin dış tabakasının kaldırılması ve dermisteki (cildin en dış tabakanın altındaki cilt dokusu) kollajen oluşumunu teşvik etmek için amacı ile lazer tedavi yaptırabilirsiniz. Lazer tedavisinin etkisinin tam olarak görülebilmesi için birkaç seans tekrarlanması gerekebilir.

Meyve Asitleri İle Cildinizi Şımartın (AHA=alfa hidroksi asitler)

ÖNERİLER

Göğüs kırışıklıklarının oluşumunu önlemek yada daha fazla ilerlemesini önlemek için günlük olarak boyun ve göğsünüzü 15 veya daha yüksek faktörlü bir güneş koruyucu uygulayın. Yada göğüs civarına sürekli koruma sağlamak amacı ile güneş ışığını geçirmeyen giysilerle kapatabilirsiniz.

Yaşlılık lekeleri olarak bilinen kahverengi noktalar da göğüsteki kırışmaya eşlik edebilir. Bu durumu tedavi etmek için, bir hidrokinon içeren krem uygulayın. Hidrokinon yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltarak vücudunuzda kahverengi pigmentlerin üretimini bloklar. Bunun için hidrokinon kremleri reçete ettirebilirsiniz.

Göğüs arası yada göğüs kırışıklıklarını önlemek için kullandığınız parfümü bu bölge ile temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Bu önemli bir risk faktörüdür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yara izleri
Boyun Sarkması Nasıl Giderilir
Terleme Tedavisi
Meme Büyültme
Kırışıklıklar
Kırışıklık
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.