ft

Merhaba, Göğsümün sağ kısmı sıkışıyor iki üç gündür ve yine sağ omzumda ağrı var. Sağ omzum hep ağrır zaten kulunç olduğu için bu göğüs sıkışmasının sebebi ağrının bu günlerde çok artmış olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Sağ omuzunuzdan yayılan ağrının göğüs kaslarınızı etkiliyor olması büyük olasılıktır. Sonuçta buradaki sistem birbirini tetikleyen bir düzenektir ve genellikle aynı sistem içerisinde bulunana kas tutulmaları bir birini tetikleyerek yayılma eğilimi gösterir. Göğüs sıkışmasının sebebi omuzunuzdan başlayarak göğüs kaslarınızı etkileyen bir kas rahatsızlığı olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Değerli ziyaretçimiz, Göğüs kasları kaburgalar arasında ve hemen kaburgaların üstünde seyreden bir sistem içerisinde yer alır ve bu sistem omuz ve boyun kaslarıyla ilintilidir. Göğüs sıkışmalarının ve göğüs ağrılarının nedenlerinin en başında kaburgalar arası kaslarda meydana gelen kramplar veya düzensiz kasılmalar gelmektedir. Gençlik yıllarında özellikle ilk gençlik zamanlarında sıkça karşılaşılan bu göğüs sıkışmaları hızlı büyüyen kaburgalar ve kaburga kaslarıyla alakalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    elif

    mrb ben üzgün yada stresli olduğum dönemlerde göğsüme bir ağrı saplanıyor ve nefes almakta güçlük çekiyorum bazen saatlerce sürebiliyor bu duum:ben reflü hastasıyım acaba onunla mı alakalı çünkü ağrı aşağıya mideme doğru da yayılıyor bazen nefes almakta güçlük çekiyorum hareket edemiyorum sebebi nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Tıraş Sonrası Cilt Tahrişi Nasıl Önlenir
Uykum Geldiği Halde Uyuyamıyorum
Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler
Bronşektazi Nedir?
Kulakta Dolgunluk Hissi
Eritema Nodosum Nedir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.