Göz Ağrısı’nın Nedenleri
Göz ağrılarını meydana getiren birçok sebep bulunmaktadır. Yeterli yada yetersiz ışığın altında çalışmak nedeniyle gözlerin yorulması, gözün içerisinde yer alan bir yerin mikrop kapmış olması veya gözün içerisine yabancı bir maddenin girmiş olması göz ağrılarına sebebiyet verebilir. Bunun yanı sıra gözlerin bozulmuş olması veya bozuk olan gözlere uygun olmayan numara gözlük takmakta ağrıların ana kaynağı olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sinüzit, grip, soğuk algınlığı, nezle, baş ağrısı ve bir takım ateşli hastalıklar neticesinde de göz etrafında yanmalar ve ağrımalar meydana gelebilmektedir. Genellikle sinüzit hastalığının neden olduğu ağrı, göz ağrısı ile karıştırılabilmektedir. Sinüzit hastalığından dolayı olan gözlerin etrafında yanma ve ağrı hissi ile göz içerisindeki problemlerden meydana gelen göz ağrısının arasındaki en temel farklılık, sinüzit nedeniyle olan ağrının başın hareketlerine göre şiddetininde artıp azalmasıdır.

Göz Ağrısı’na Sebebiyet Veren Rahatsızlıklar
Yukarıda belirttiğimiz gibi göz ağrısının birden çok sebebi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bu ağrılar farklı karakterler de kendini göstermektedir. Örnek vericek olursak, migren dolayısıyla ortaya çıkan göz ağrısı ile arpacıktan oluşan ağrılar birbiriyle aynı biçimde kendisini belli etmez. En çok karşılaşılan göz rahatsızlıklarına sebebiyet veren rahatsızlıklar; gözde meydana gelen alerji, aşırı göz kuruluğu, üveitler, göz içerisinde olan basıncın normal değerlerin üzerinde olması, göz migreni, göz tansiyonu, göz zarının mikrop kapması, arpacık, sinüzit, aşırı stress ve yüksek tansiyondur.

Sponsorlu Bağlantılar

Göz Ağrısı’nın Tedavisi
Göz ağrısının tedavisi için ilk olarak ağrının kaynağının tespit edilmesi gerekir. Gözü bir süre dinlendirmek geçici olarak işe yarayabilen ve ağrıyı azaltabilecek bir yöntemdir. Ama kesinlikle bu yöntem geçicidir ve ağrının sebebi araştırılmalı ve olabilecek rahatsızlıkların erken teşhis edilebilmesi için uzman hekime gidilmelidir. Gözde ağrıya sebep olan durum yok edildiği vakit göz ağrısıda otomatik olarak zamanla kaybolacaktır.

Göz Ağrısı İçin Dua: Ellerinizi ayalarınız gözünüze gelecek ve göz kapağının üstünden hafifçe bastıracak şekilde tutnuz. Daha sonra Kuvvetli bir inanç ile 7 kere fatiha ve 7 kere ihlas suresini okuyunuz. Ellerinizin ayalarını gözlerinize çok bastırmamaya dikkat etmelisiniz.

Bitkisel Tedavi Yöntemi : Gözleriniz çok fazla yorulduğunda dinlendirmek amacıyla papatya bitkisini süt ile birlikte bir kabın içerisinde kaynatıp ılık hale getirdikten sonra gözlerinizin üzerine yerleştirebilirsiniz. Bir başka yöntem ise herkesin bildiği kullanılmış siyah çay poşetleridir. Göz ağrısına bitkisel tedavilerden biriside kullanılmış siyah çay poşetlerini gözünüzün üzerine yerleştirmek ve beş dakika süreyle beklemektir. Bu iki yöntemde doktorlar tarafından onaylanmış doğal yöntemlerdir. Diğer kulaktan kulağa yayılma bilgilerle kesinlikle göz ağrısını tedavi etmeye çalışmayınız, çünkü gözümüz çok hassas olduğundan ileride ona kalıcı hasarlar verme şansı yaratmış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    sezgin baş

    sol gözüm hafif derecede şiş ağrıyor ne yapmalıyım

    deniz kumsal

    ya gözüm ağrıyorrr

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Baş Ağrıları
ARTRİT BELİRTİLERİ NELERDİR?
Artrit Ağrısı İçin Anti-Enflamatuar Krem ve Jeller
Makat Ağrısı
Boğaz Ağrısı Neyin Belirtisidir?
PARASTEZİ YADA PARESTEZİ NEDİR?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.