GÖZALTI ŞİŞLİKLERİ NASIL GEÇERGöz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer

 1. Tuzu Azaltın.

Yemeklerde tuz oranını olabildiğinde azaltmaya özen gösterin. Gerek genel sağlık gerekse de göz altı şişliklerinin önlenmesi açısından buna önem vermelisiniz. Vücutta su her zaman düşük sodyum bulunan bölgesinden yüksek sodyum bulunan bölgesine doğru hareket edecektir. Gözlerin çevresi buna bir örnektir. Bu nedenle fazla tuzlu bir akşam yemeğinden sonra sabahları gözlerde şişlikle sonuçlanır.

Sponsorlu Bağlantılar

 1. Alerjilerin Kontrolünü Sağlayın.

Alerji, soğuk algınlığı, ya da sinüs enfeksiyonları için alınan reçetesiz ilaçlar da göz etrafında şişkinliğe ve burun akıntısına yol açabilir.

 1. Neti Pot Kullanın.

Bir neti pot kullanmayı deneyin. Küçük bir çaydanlığa benzeyen olan cihaz ile bir burun deliğine tuzlu su dökün ve diğerinden dışarı akmasını sağlayın. Bu işlem biraz garip gelebilir ancak; mevsimsel alerjiler, soğuk algınlığı ve enfeksiyonlardan kaynaklanan ekstra nemin dışarı akmasına yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

 1. Uyku Pozisyonunuzu Değiştirin.

Karın üstü ya da bir yanınıza mı yatıyorsunuz? Yerçekimi gözlerin altında sıvı toplanmasına neden olarak bu sinir bozucu göz torbalarına yol açar. Sırtüstü uyumaya çalışın ve başınızın altına fazladan bir yastık yerleştirin.

 1. Yatmadan Önce Makyajlarınızı Temizleyin.Göz Altı Şişliklerine Ne İyi Gelir

Gözlerinizde makyaj varken yatmayın. Ertesi sabah gözlerde şişkinlikle uyanmanıza neden olabilir. Bu yüzden yatmadan önce sabun ve suyla yıkayınız veya bir temizleyici kullanınız.

 1. Alkolü Azaltın.

Alkol tüketirken aşırıya kaçılması gözler üzerinde de olumsuz etkiye sahip. Neden? Çünkü ciltteki suyun dışarı çekilmesine yol açar. Gözlerin çevresindeki hassas bölge zayıfladıktan sonra göz torbasının oluşması daha olası hale gelir. Yatmadan önce su içiniz ve göz etrafına bir nemlendirici kullanınız.

 1. Gözlerinizi UV Işınlarından Koruyun.

Vücudunuzu güneş ışınlarından korumak için bir sürü şey yapıyoruz. Peki aynı şeyi gözlerimiz için de yapıyor muyuz? Çok fazla güneş gözlerin etrafında sarkmalara veya kırışıklıklara yol açar. Güneşin zararlı ışınlarından yüzünüzü korumak için koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka kullanın.

 1. Sigara İçmeyin.

Sigarayı bırakmak için bir sürü sebep sayılabilir aslında. Bunlardan sadece biri yüzdeki cildi kurutması ve zayıflatmasıdır. Bu nedenle sigaraya hayır deyin ve cildinizi kırışmaktan ve göz torbalarından kurtarın.

 1. Gözlerinizin Dinlenmesine İzin Verin.

Gözleriniz şiş mi? Dinlendirin. Ayrıca soğuk kompres de şişlikleri azaltır. Soğutulmuş kaşık, salatalık dilimleri, ya da çay poşetleri de denenebilir. Ne kullandığınızdan çok sıcaklığın düşük olması önemlidir.

 1. Göz Kremleri Kullanabilirsiniz.Göz Altı Şişlikleri Nasıl Gider

Gözlerde şişkinliğin azaltılmasında etkili olan kremler bulunmaktadır. Çeşitler çokça olduğu için sizde işe yarayanı bulmanız için denemeniz lazım. Ancak kremleri denerken uzak durmanız gereken kremlerden biri eski moda hemoroid kremleridir. ​​ Bu krem gözlerinin etrafındaki deriyi tahriş edebilir. Bu yüzden yerine retinol göz kremi kullanabilirsiniz.

 1. Kapatıcı Kullanın

Koyu halkalar ile başınız belada mı? Böyle bir sorununuz mu var? Çoğunlukla kapatıcılar ile gizleyebilirsiniz. Ten renginiz ile eşleşen birini seçiniz. Hafifçe sürünüz ovmaya kalkmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Saç Beyazlamasına Doğal Çözümler
Her Cilde Uygun: Bal Yulaf Yüz Maskesi
Cilt Güzelliği İçin Parlak Fikirler
Bu Tavsiyeler Saç Kırıklarını Azaltıyor
Anti Aging
Kahverengi Lekeler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.