GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KURULUK NASIL GİDERİLİRGöz Çevresindeki Kuruluk Nasıl Giderilir

Göz çevresindeki kuru cildi iyileştirmek ve normalleştirmek çoğu zaman imkânsız bir şey gibi görünebilir. Cildinizi hasarlı olup olmadığını Ancak cildi hasar görmüş ve kuruluk olan göz çevresini uygulayabileceğiniz aşağıdaki birkaç adımla iyileştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

DİKKAT EDECEĞİNİZ ADIMLAR

1/ Kullandığınız yüz temizleyicisini akıllıca seçiniz.

 • Sürekli olarak kullanılan kalıp sabunların ciltteki nemi ve doğal yağları alma gibi olumsuz etkileri vardır. Bu neden cilt temizleyici satın alırken, cildi tahriş etmeyecek ve cildin pH dengesini koruyacak bir ürün olmasına dikkat ediniz.

2/ Cildinizi her gün nemlendiriniz.

 • Düzenli kullandığınız yüz nemlendiriciler cildinizi nemlendirmek için işe yarıyor olsa da, özellikle gözaltlarındaki alan hassastır. Dolayısıyla gözaltlarındaki alanı esnek ve yumuşak tutmak için özel olarak tasarlanmış bir göz nemlendirici kremi alıp kullanınız. Ayrıca alternatif olarak saf E vitamini, Aloe Vera ya da jojoba yağı gibi doğal nemlendiriciler de tercih edebilirsiniz. Nemlendiricileri yüzünüzü temizledikten veya duştan/banyodan çıktıktan hemen sonra uygulayınız.

3/ Gözlerinizin altındaki alanı nemli tutmaya yardımcı olmak için bir gece kremi de kullanmanız önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Gece kremlerini kullanmanın yararı, siz uyurken kremler hasarlı alanları onarmaya çalışır. Seçtiğiniz ürünlerin yatıştırıcı ve sakinleştirici doğal maddeler içeren ürünler olmasına dikkat ediniz.

4/ Cildinizi güneşten koruyunuz.

 • Sıcağın kurutucu etkisi vardır. Güneşe çıkıldığı zaman güneş kremi sürmek ve güneş gözlüğü takmak, özellikle göz çevresini korumak için önemlidir. Güneş kremi ve gözlüğü, cildin çok fazla güneşe maruz kalmasını önleyerek olası kuruluğu da önler. Bu çok fazla güneşe maruz doğabilecek acı kuruluk sizi koruyabilir. Ayrıca göz çevresinde kırışıklık oluşmasını da önlemeye yardımcı olur.

5/ Cildinizi aynı zamanda içeriden de nemli tutunuz.

 • Her gün bol miktarda su içiniz. Vücudun cildi nemlendirmesi ve hidrate tutması için günde sekiz bardak su içilmesi yeterli görülmektedir.

6/ Sağlıklı bir diyet ile beslenin.

 • Vücudumuz, beslenme ile vücuda aldığımız besinlere göre yanıt vermektedir. Örneğin çok fazla su içilmesini isteyen bir diyeti takip ettiğiniz zaman, cildinizin görünümü daha sağlıklı olacaktır. Diyetlerinizde işlenmemiş, sağlıklı besinler tüketmeye çalışınız. Protein ve A ve B vitaminleri açısından zengin gıdaların cilde önemli faydası olmaktadır.

7/ Öncelikle cildinizdeki mevcut problemlerin kaynağını ve nedenini belirlemeniz gerekir.

 • Birçokları için, gözaltlarındaki kuru cilt başka bir sorunun belirtisidir. Kuru cilt, alerjiler, yanlış makyaj kullanımı, aşırı temizlik ya da diğer katalizörlerin bir sonucu olabilir. Cildinizin niçin kuru olduğunu tespit ettikten sonra davranış ve alışkanlıklarınızı bu yönde değiştirmeye çalışınız.Göz Çevresindeki Kuruluğa Ne İyi Gelir

İpuçları

 • Çoğu insanda kışın cilt daha kuru olmaktadır. Eğer sizde de durum böyle ise, kullandığınız nemlendiricinin miktarını arttırabilirsiniz.
 • Kaldığınız kapalı ortamlarda da nemlendirici bulunması, cilt sağlığına faydalı olacaktır. Ortamın serin olması cilt için daha iyidir.

Uyarılar

 • Yüzünüzü sıcak su ile yıkamaktan kaçının. Sıcak su cildin nemini alır. Bu nedenle sıcak su yerine ılık su ile yüzünüzün temizliğini gerçekleştiriniz.
 • Sigara içilmesi de gözaltlarında kuruluk gelişimine katkıda bulunur. Sigaranın bırakılması, hem genel vücut sağlığı açısından hem de cilt sağlığı açısından birçok fayda barındırmaktadır. Bu nedenle cilt açısından bakıldığında göz çevresindeki kırışıklık ve kuruluğun giderilmesi için ve diğer açıdan bakıldığında vücudun genel sağlığı için bu alışkanlığınızla mücadele etmenize ve bırakmanıza değecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ramazan Yaklaşırken Ramazanda Ne Yapacağız?
Soğuk Algınlığına Doğal Çözümler
Sivrisinek Sokmalarında Ne Yapılır
Kaz Ayakları Nasıl Yok Edilir
Doğal Güzelliğinizle Barışık Olun
Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.